Зеленський запропонував G20 гуманітарну програму «Grain from Ukraine»

Зеленський запропонував G20 гуманітарну програму «Grain from Ukraine»

Проєкт покликаний запобігти голоду в країнах Африки та Азії

This material is also available in English
Зеленський запропонував G20 гуманітарну програму 	«Grain from Ukraine»
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Володимир Зеленський запропонував групі «Великої двадцятки» гуманітарну програму «Grain from Ukraine». Вона покликана запобігти голоду в країнах Африки та Азії.

Джерело. Про це Президент сказав на саміті G20, передає керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Деталі. Проєкт передбачає, що Україна спрямовуватиме частину експортної пшениці на закупівлю для країн, що перебувають на межі голоду. Частину зерна можуть викупити держави – учасники проєкту і таким чином допомогти бідним країнам Африки та українській економіці одночасно.

Також Зеленський запропонував під своєю егідою створити міжнародну Координаційну групу з попередження голоду в партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою (ВВП) ООН. До неї можуть увійти представники урядів країн, корпорацій та меценати, які можуть безпосередньо впливати на забезпечення продовольчих потреб.

Координацією реалізації відповідної програми займатиметься Єрмак. Уряд планує, що до кінця весни 2023 року Україна зможе забезпечити агропродукцією 5 млн людей.

«Через бойові дії та руйнування традиційних ланцюжків постачання росіяни наблизили до голодної смерті щонайменше 70 млн людей по всьому світу. 90 років тому рф уже влаштувала Голодомор, зараз вони хочуть повторити це у світовому масштабі», – пояснив керівник ОП.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Фінляндія виділила 7 млн євро на допомогу в перевезенні українського зерна в Африку. Ще близько 8,7 млн євро спрямували на гумдопомогу голодуючим країнам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло