Байден просить понад $37 млрд екстреної допомоги Україні

Байден просить понад $37 млрд екстреної допомоги Україні

Попередні $40 млрд, виділені Конгресом, вже вичерпуються

Байден просить понад $37 млрд екстреної допомоги Україні
фото DR

Президент Джо Байден просить Конгрес надати понад $37 млрд екстреної допомоги Україні – це масштабне вливання готівки могло б підтримати націю, яка вже дев'ять місяців протистоїть російському вторгненню.

Джерело. Про це пише Associated Press.

Деталі. Термін дії державного фінансування закінчується в середині грудня, а допомога Україні та ще 9,25 млрд на боротьбу з COVID в США стануть частиною пакету фінансування уряду до кінця вересня 2023 року.

Запит на таку значну суму грошей для України надійшов, коли Республіканська партія готова взяти під контроль Палату представників після проміжних виборів. Лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті, який має стати спікером, попередив, що республіканці не підтримають виписування «чистого чека» для України, якщо вони отримають більшість.

Шаланда Янг, директор Управління та бюджету Білого дому, заявила, що більше трьох чвертей із $40 млрд, затверджених Конгресом на початку цього року для України, уже виплачено або виділено.

«Разом, маючи потужну двопартійну підтримку в Конгресі, ми надали значну допомогу, яка була критично важливою для успіху України на полі бою – і ми не можемо дозволити цій підтримці вичерпатися», – зазначила Янг у листі до спікера Палати представників Ненсі Пелосі.

Запропонована допомога Україні включає $21,7 млрд на військову, розвідувальну та іншу оборонну підтримку, $14,5 млрд на гуманітарну допомогу та підтримку функціонування українського уряду, $900 млн на охорону здоров’я та підтримку українців, які проживають у США, та $626 млн на підтримку ядерної безпеки та для модернізації стратегічного запасу нафти.

Допомога США Україні вже включала десятки тисяч снарядів і ракет для систем протиповітряної оборони та протитанкової техніки, понад 84 млн боєприпасів, а також безпілотники, танки, вантажівки, радари, бронежилети та інше спорядження.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло