Британія заблокувала продаж найбільшої в країні фабрики чипів китайській компанії
В уряді пояснили це ризиками для національної безпеки

Британський уряд фактично заблокував продаж найбільшого в країні заводу з випуску чипів Newport Wafer Fab нідерландській компанії Nexperia, що належить китайському уряду, через побоювання, що це поставить під загрозу національну безпеку Британії.
Джерело. CNBC
Деталі. Міністр Великої Британії у справах бізнесу, енергетики та промислової стратегії Грант Шепс наказав нідерландській Nexperia продати контрольний пакет акцій розташованого в Уельсі заводу Newport Wafer Fab, який та придбала за $75 млн.
Усе тому, що Nexperia частково належить Китаю, торгується на фондовій біржі у Шанхаї. Nexperia закрила угоду в 2021 році, змінивши назву компанії, що володіє британським заводом, на Nexperia Newport Limited, або NNL.
Наказ зобов'язує Nexperia продати щонайменше 86% частки в NNL «у вказаний період» у ході «вказаного процесу». Відомо, що спочатку Nexperia належало лише 14% Newport Wafer Fab, але в липні 2021 року вона заволоділа 100% акцій.
Пояснюючи свій наказ, Шеппс заявив, що країна вітає міжнародну торгівлю та іноземні інвестиції, «але там, де ми виявляємо ризик національної безпеки, ми будемо діяти рішуче».
За словами представника Nexperia, влада ухвалила неправильне рішення, і компанія має намір подати апеляцію на наказ про відчуження активів для того, щоб захистити понад 500 робочих місць у Newport Wafer Fab.
Представники уряду та британські парламентарі не раз висловлювали занепокоєння тим, що Велика Британія продає цінний актив бізнесу, що належить Китаю за часів глобального дефіциту напівпровідників, який у деяких сегментах все ще зберігається і, на думку експертів, триватиме до 2024 року.
Тиск здійснюється не лише щодо компаній із китайською участю. Раніше у Великій Британії розслідували можливе поглинання американської NVIDIA компанії Arm, також у зв'язку з можливою загрозою національній безпеці. В результаті компанія ще в лютому відклала покупку відомого розробника архітектури чипів.
Бекграунд. Раніше ми писали, що китайська Nexperia націлилася на поглинення найбільшого у Великій Британії виробника чипів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].