ООН вивчає відео з можливою стратою російських військовополонених

ООН вивчає відео з можливою стратою російських військовополонених

Військовий експерт зазначає, що це був вогонь у відповідь

ООН вивчає відео з можливою стратою російських військовополонених
Чоловік, який стріляє по ЗСУ
скріншот

Міністерство оборони росії звинуватило українських військових у розстрілі російських солдатів, які здалися в полон. Звинувачення висунули на основі опублікованого в телеграм-каналах відеозапису. Його справжність поки що не підтверджена. Українська влада ці кадри поки що також не коментувала.

У заяві для Reuters Марта Уртадо, прес-секретар Управління ООН з прав людини, сказала: «Ми знаємо про ці відеозаписи та вивчаємо їх». За її словами, твердження про страти військовополонених «мають бути швидко, повно та ефективно розслідувані, а всі винні притягнуті до відповідальності».

Інцидент, який потрапив на відео, стався у суботу 12 листопада або раніше, у селищі Макіївка на лінії фронту на Луганщині.

Увечері цього дня та 13 листопада на українських сайтах з'явилися кадри, зняті з дрона, на яких видно тіла російських військових, що лежать на землі у дворі сільського будинку.

У публікаціях у соцмережах, які супроводжували цей запис, йшлося про мінометний обстріл, який убив російських солдатів, зображення також були включені у відео міноборони України про бойові дії в районі Макіївки.

Однак проросійські ЗМІ стверджують, що військовослужбовці української 80-ї повітряно-десантної бригади здійснили позасудову страту російських військових.

17 листопада з'явилися інші кадри того ж інциденту – цього разу зняті українськими солдатами безпосередньо на місці подій. Там вони перебувають у дворі ферми і наказують виходити російським солдатам, які у сараї.

Вони наводять зброю на військових і питають, хто з них офіцер і чи всі покинули будівлю.

На цих кадрах також видно військового у темнішій формі, який несподівано відкриває вогонь по українцям, поки інші полонені росіяни лежать на землі. Після цього камера падає на землю, чути звук пострілів.

Офіцер Армії оборони Ізраїлю, військовий експерт Ігаль Левін у своєму каналі висловлює іншу версію. На кадрах, пише він, видно, що чоловік у формі російської армії, який виходив з дому останнім, вирішив не кидати зброю, а відкрив з неї вогонь у бік бійців ЗСУ.

«У цій ситуації вогонь у відповідь ЗСУ більш ніж виправданий, оскільки ніхто не знає, у кого з тих, хто здавався, є при собі прихована зброя і гранати. Стратою це не є, окупант, що відкрив вогонь, сам же й знищив свій підрозділ», – каже Левін.

Раніше на цьому тижні ООН заявила, що розмовляла з українськими військовополоненими, захопленими рф, які повідомили про тортури та жорстоке поводження. Організація також повідомила, що задокументувала випадки жорстокого поводження з російськими військовополоненими на українських об'єктах.

За повідомленням Reuters, Матільда Богнер, голова місії ООН зі спостереження за дотриманням прав людини в Україні, заявила, що жорстоке поводження росіян з українськими полоненими було «досить систематичним», тоді як жорстоке поводження України з російськими солдатами «не було систематичним».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло