Прокурори встановили місця катівень у чотирьох будівлях Херсону

Прокурори встановили місця катівень у чотирьох будівлях Херсону

Окупанти незаконно утримували там людей, застосовували до них тортури, фізичне та психологічне насильство

Прокурори встановили місця катівень у чотирьох будівлях Херсону

Що сталося. Прокурори органів прокуратури Херсонської області спільно з поліційними та експертами провели огляди чотирьох приміщень, де під час захоплення міста окупанти незаконно утримували людей і жорстоко їх катували.

Джерело. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Деталі. За даними слідства, під час окупації Херсона російські військові і представники спецслужб рф у захоплених будівлях Херсонського ізолятора тимчасового тримання, слідчого ізолятора та в одному з райвідділів поліції облаштували псевдоправоохоронні органи.

«Про це свідчать виявлені документи, у тому числі так звані посвідчення представників окупаційної поліції, графіки чергувань, розклеєні позначки «дежурная часть», «кабинет следствия», «уголовный розыск». Вилучено частини гумових кийків, дерев’яну биту, апарат, яким окупанти катували мирних мешканців струмом, лампу розжарювання та кулі зі стін. У камерах та підвалах відносно людей застосовувалися різні методи тортур, фізичне та психологічне насильство», – йдеться в повідомленні.

Під час проведення слідчих дій із потерпілим у підвалі однієї з офісних будівель, де окупанти також влаштували катівню, правоохоронці виявили частину металопластикової труби, кайданки та інші речі.

Прокурори встановили місця катівень у чотирьох будівлях Херсону

Наразі встановлюються всі потерпілі від дій представників країни-агресора. Триває досудове розслідування в рамках кримінального провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Робота щодо встановлення місць розташування катівень і незаконних місць тримання людей триває. Правоохоронці продовжують збирати доказову базу для встановлення правосуддя над російськими військовими.

Бекграунд. Нагадаємо, що Amnesty International звинуватила росію у воєнних злочинах.

Представники Єврокомісії погодилися посилити підтримку в розслідуванні воєнних злочинів рф.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло