Столтенберг: Країни НАТО мають бути готовими підтримувати Україну «у довгостроковій перспективі»

Столтенберг: Країни НАТО мають бути готовими підтримувати Україну «у довгостроковій перспективі»

Він наголосив, що перемога росії обійдеться дорожче, ніж фінансова допомога Україні

Столтенберг: Країни НАТО мають бути готовими підтримувати Україну «у довгостроковій перспективі»
фото DR

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав країни, що входять до військового альянсу, продовжувати підтримувати Україну, зазначивши, що їхні втрати, якщо росія переможе, будуть значно більшими за нинішні фінансові витрати країн-членів.

Джерело. Про це пише CNBC.

Деталі. «Якщо ми дозволимо путіну перемогти, нам доведеться заплатити набагато вищу ціну», – заявив Столтенберг на 68-й щорічній сесії Парламентської асамблеї НАТО. «Авторитарні режими у всьому світі дізнаються, що вони можуть отримати бажане за допомогою грубої сили. Це матиме прямі наслідки для нашої безпеки. Це зробило б світ небезпечнішим, і нас – більш вразливими», – наголосив він.

Столтенберг визнав, що багато країн почали відчувати те, що називається «втома від України». Однак генсек НАТО протиставив обсяги грошової допомоги, яку надають союзники, масовим людським жертвам в Україні:

«Українці платять ціну, яка вимірюється кров'ю», – сказав він.

За словами Столтенберга, саме завдяки постійній військовій і фінансовій підтримці, поряд з українською хоробрістю, росія стикається з «невдачею за невдачею», це стосується й Херсона.

«Але було б великою помилкою недооцінювати росію», – попередив він. – Кремль зберігає значний військовий потенціал та велику кількість військ. Росія готова зазнати суттєвих втрат. І готова заподіяти жахливі страждання українському народові», – попередив він.

«Тому ми маємо бути готові підтримувати Україну в довгостроковій перспективі», – наголосив генсек Альянсу.

Бекграунд. Нагадаємо: парламентська асамблея НАТО визнала росію державою-терористом і закликала створити спеціальний Міжнародний трибунал для покарання російських злочинців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло