Глави урядів Польщі та Фінляндії вимагатимуть в Єврокомісії передати заморожені російські активи Україні
Вони пообіцяли порушити це питання з колегами по ЄС

Прем'єр-міністри Фінляндії та Польщі Санна Марін та Матеуш Моравецький мають намір вимагати у Єврокомісії знайти спосіб в рамках закону передати Україні заморожені в Європі російські активи.
Джерело. Про це обоє посадовців заявили у відеозверненні до українців, яке вони записали під час візиту Моравецького до Гельсінкі.
Деталі. Глави двох урядів пообіцяли порушити це питання з колегами по ЄС та наполягати на тому, щоб кошти були спрямовані на відновлення України після війни.
«Ми повністю підтримуємо Україну у її війні з росією. Ми з вами. Ви захищаєте свою країну, але також і європейські цінності», – заявила Санна Марін.
«Ви боретеся за свою свободу, за свій суверенітет, але ми дуже добре розуміємо, що ви також боретеся за європейські цінності, за безпеку Європи, за майбутнє Європи. І тому ми завжди будемо підтримувати вас. І це не лише слова – будуть ще й справи та факти», – сказав прем'єр Польщі.
Jesteśmy partnerami w walce o bezpieczeństwo Europy i europejską przyszłość. W Helsinkach🇫🇮 spotkałem się dzisiaj z Sanna Marin.
Опубліковано Mateusz Morawiecki Неділя, 20 листопада 2022 р.
Загалом у ЄС заморожено російських активів на суму 68 млрд євро, писало Politico з посиланням на документ Єврокомісії для службового користування.
З цієї суми 50 млрд євро припадає на Бельгію, 5,5 млрд – на Люксембург, а решту – на Німеччину, Ірландію, Австрію та Францію.
Значний обсяг коштів у Бельгії пов'язаний з тим, що в країні працює Euroclear, яка займається розрахунками з міжнародних угод з цінними паперами, їх зберіганням та обслуговуванням. У Люксембурзі, у свою чергу, знаходиться велика клірингова палата Clearstream.
При цьому Єврокомісія точно не знає, на яку суму заморожено валютних резервів росії. Приблизно ця сума може становити 33,8 млрд євро. «Зараз проводиться оцінка цієї суми, тож її не потрібно цитувати», – йдеться у документі.
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн обіцяла, що ЄС знайде «законний» спосіб їх конфіскувати. «Це не так просто з юридичної точки зору. Ми маємо створити бездоганні законні підстави [для конфіскації активів]», – сказала вона.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].