Росія втратила 90% свого ключового європейського ринку нафти

Росія втратила 90% свого ключового європейського ринку нафти

Поставки до Північної Європи впали нижче 100 000 барелів на день

Росія втратила 90% свого ключового європейського ринку нафти
Роттердам
фото DR

За два тижні до набуття чинності санкціями ЄС росія вже втратила понад 90% свого ринку в північних країнах блоку, які раніше були опорою поставок із балтійських і арктичних терміналів.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Протягом останніх чотирьох тижнів росія відправляла лише 95 000 барелів на день до Роттердама – єдиного європейського пункту призначення для морських поставок з росії. Для порівняння – до початку вторгнення в Україні ці обсяги становили понад 1,2 мільйонами барелів на день, які відправлялися до портів європейського регіону.

У березні від російської нафти відмовилися Швеція та Литва, у квітні закупівлі припинила Німеччина, у травні – Франція, у липні – Фінляндія.

З початку війни поставки на колись найбільший ринок збуту, куди йшло понад 40% усіх експортних барелів, впали на 92%.

У жовтні морський імпорт із росії зупинила Польща, і тепер єдиною країною, куди продовжує надходити російська нафта, залишаються Нідерланди, де розташований найбільший у Європі нафтовий порт Роттердам. Втім, і в цьому напрямку порівняно з січнем постачання скоротилося більш ніж у чотири рази.

Сукупний обсяг поставок у Європу з початку року зменшився майже втричі – з 1,6 до 0,6 млн барелів на день. Російську нафту продовжують закуповувати Італія (300 тисяч барелів на день), Болгарія (125 тисяч барелів на день), а також у незначних обсягах Хорватія та Румунія.

Сукупний морський експорт із росії минулого тижня скоротився на 200 тисяч барелів на добу, до 2,7 млн і став мінімальним з початку вересня, незважаючи на зростання поставок до країн Азії, куди йде три чверті всіх обсягів, що вивозяться з балтійських портів.

У середньому за останні чотири тижні 2,1 млн барелів щодня російські нафтовики продавали до Індії та Китаю, з яких 350 тисяч барелів – у тіньовому режимі, на танкерах, які приховують пункт призначення.

Бекграунд. Однак, за повідомленнями ЗМІ, китайські НПЗ почали відмовлятися від партій російської нафти, постачання яких має відбутися після 5 грудня – дати, коли набуває чинності європейське ембарго.

За даними Reuters, лише 5-7 партій далекосхідного сорту ESPO з грудневим постачанням було продано китайським клієнтам, при тому, що в минулі місяці Росія експортувала до 30 партій.

Як ми писали, Британія продовжує купувати російську нафту, хоча її походження приховується за нехитрими схемами.

Як ми писали, Британія продовжує купувати російську нафту, хоча її походження приховується за нехитрими схемами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло