СБУ прийшла з обшуками в офіс компанії VS Energy, що володіє п'ятьма обленерго в Україні

СБУ прийшла з обшуками в офіс компанії VS Energy, що володіє п'ятьма обленерго в Україні

Слідство перевіряє інформацію про те, що реальними бенефіціарами цієї групи є російські олігархи

СБУ прийшла з обшуками в офіс компанії VS Energy, що володіє п'ятьма обленерго в Україні
Фото: СБУ

ОНОВЛЕНО: Група компаній VS Energy надала коментар: 

«Нинішня структура акціонерів VS Energy підлягала детальній перевірці як в ЄС, так і в Україні. Це – свідчення повної відповідності, прозорості та легітимності діяльності групи.

Євгеній Гінер перестав бути акціонером групи ще у 2014 році як юридично, так і фактично. Відтоді він не має жодного зв’язку з групою чи її співробітниками. Щодо Олександра Бабакова та Михайла Воєводіна, то вони ніколи не володіли акціями групи компаній VS Energy.

Реагуючи на звинувачення правоохоронців у бік групи компаній VS Energy, її акціонери боротимуться за відновлення справедливості в українських та міжнародних судах.


Що сталося. Служба безпеки України (СБУ) прийшла з обшуком у компанію VS Energy, якій в Україні належить низка обласних енергопостачальних компаній: «Кіровоград-», «Чернівц-», «Житомир-», «Рівне -» і «Херсонобленерго».

Джерело. Про це повідомило «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

Деталі. За словами співрозмовника, слідство перевіряє інформацію про те, що реальними бенефіціарами цієї групи є російські олігархи Євген Гінер, Михайло Воєводін і Олександр Бабаков.

«Олігархи вже перебувають під санкціями, тому СБУ має повне право прийти туди з обшуками», – сказало джерело. 

На сайті компанії зазначається, що акціонерами групи є громадяни Латвійської Республіки Віліс Дамбінс, Валтс Вігантс та Артурс Альбергс, а також громадяни Федеративної Республіки Німеччина Олег Сізерман та Марина Ярославська.

Сторони. «Понад 8 років група належить одним і тим самим громадянам ЄС, які володіють і користуються всіма юридичними та бенефіціарними правами. Нинішня структура акціонерів підлягала детальній перевірці як в ЄС, так і в Україні»,– йдеться на головній сторінці VS Energy.

Як зазначають джерела ЗМІ в Службі безпеки: «Це не звичайна фірма, а компанія, яка володіє декількома обленерго і на яку припадає 10% енергетичного ринку України».

Компанії групи розташовані в п'яти регіонах України. Загальна довжина її мереж становить понад 135 000 км, кількість трансформаторних підстанцій напругою 35–150 кВ становить понад 800 одиниць, загальна потужність трансформаторного обладнання – 15 400 МВА. 

Бекграунд. Раніше про те, що реальними власниками групи VS Energy були росіяни Євген Гінер, Михайло Воєводін та Олександр Бабаков, писали ЗМІ. У лютому 2021 року голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус повідомив, що Воєводін викупив частки Гінера та Бабакова й став одноосібним акціонером групи.

Президент України 20 жовтня запровадив санкції проти Гінера як близької особи до російського диктатора путіна. Санкції, зокрема, позбавили Гінера права користуватися та розпоряджатися активами в Україні, а також активами, щодо яких він може прямо чи опосередковано (через інші фізичні чи юридичні особи) вчиняти дії, тотожні за змістом здійснення права розпорядження ними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло