Верховній раді запропонували заборонити імпорт та транзит тютюнових виробів з білорусі

Верховній раді запропонували заборонити імпорт та транзит тютюнових виробів з білорусі

Це стосується також промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах

Верховній раді запропонували заборонити імпорт та транзит тютюнових виробів з білорусі

Що сталося. Законопроєкт про заборону імпорту та транзиту тютюнових виробів з території республіки білорусь зареєстрований у парламенті. 

Джерело. Про це йдеться у проєкті закону №8215, опублікованому на сайті Верховної Ради. 

Деталі. На час дії воєнного та\або надзвичайного стану імпорт і транзит тютюнових та їх замінників із виробництв, які розташовані на території білорусі – забороняється. Забороняється також імпорт цього товару, власником або кінцевим бенефеціаром якого є юридична особа зареєстровані у росії або білорусі, а також особи, до яких застосовані санкції.

У пояснювальній записці до документу йдеться про те, що окремі суб’єкти господарювання, попри заборону, продовжують торгувати з білоруссю. Зокрема, це стосується ввезення в Україну тютюнової продукції.

За інформацією Держстату, станом на січень 2022 року Україна не імпортувала тютюнових виробів з білорусі.

Проте нещодавно ДБР викрило масштабну схему контрабанди тютюнових виробів з білорусі під виглядом транзиту через Україну на загальну суму 440 тис. доларів. У супровідних документах для європейських контрольних служб вказувалось, що товар нібито прямує транзитом до Грузії. Але на румунсько-українському кордоні вантажівки з цигарками проїжджали вже за іншими документами – під виглядом порожнього транспорту.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, Україна заборонила імпорт несправжнього коньяку з третіх країн.Це обумовлене угодою про Асоціацію між ЄС та Україною, що вступила в дію 1 вересня 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло