«газпром» попереджає про скорочення транзиту російського газу через Україну

«газпром» попереджає про скорочення транзиту російського газу через Україну

Він заявляє, що в Україні лишається частина газу, призначеного для Молдови

«газпром» попереджає про скорочення транзиту російського газу через Україну
фото Shutterstock

Європейські ціни на природний газ продовжили зростання після того, як російський монополіст «газпром» заявив, що може обмежити поставки останнім маршрутом до Західної Європи наступного тижня – якраз у той час, коли температура впаде нижче сезонних норм, а чистий відбір зі сховищ зростає.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Зазначається, що скорочення поставок можуть початися наступного тижня.

«газпром» заявив, що деякі обсяги газу, призначені для Молдови, зберігаються в Україні, тому він попередив, що з 28 листопада обмежить обсяги транзиту відповідно до обсягу газу, що не дійшли до молдавських споживачів.

У Європі є побоювання, що проблема з Молдовою може стати початком повного закриття поставок.

Навіть за умови заповнених газосховищ, які забезпечують деякий буфер, зима без російського газу стане проблемою для Європи.

За підрахунками «газпрому», зараз Україна накопичила 52,52 млн кубометрів газу, призначеного для Молдови, йдеться в повідомленні. Якщо ці дисбаланси збережуться, «газпром» почне скорочувати постачання газу в Україну з 10-ї години ранку 28 листопада. Нині «газпром» відправляє близько 43 млн кубометрів газу на день до Європи через Україну – останній маршрут на західноєвропейські ринки.

З жовтня «газпром» скоротив постачання газу до Молдови до 5,7 млн. кубометрів на добу і зобов'язався зберегти їх на цьому рівні і наступного місяця.

Еталонні ф'ючерси зросли на цілих 4,2%, що майже вчетверо вище, ніж зазвичай для цієї пори року. Проте зараз Європа перебуває в зручному становищі завдяки сильному імпорту ЗПГ та зниженню промислового попиту на тлі теплішої, ніж зазвичай, погоди.

Бекграунд. Нагадаємо, експерти попереджають, що у Європи попереду – складні роки енергетичної нестабільності та конкуренції за поставки ЗПГ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло