Виробництво зброї в Східній Європі вийшло на темпи, небачені з часів холодної війни - Reuters

Виробництво зброї в Східній Європі вийшло на темпи, небачені з часів холодної війни - Reuters

Польська PGZ збільшила інвестиції у виробництво зброї вдвічі

Виробництво зброї в Східній Європі вийшло на темпи, небачені з часів холодної війни - Reuters
фото DR

Військова промисловість Східної Європи штампує гармати, артилерійські снаряди та інше військове спорядження темпами, небаченими з часів холодної війни, у зв’язку з тим, що уряди країн регіону намагаються допомогти Україні у боротьбі з росією.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Сполучені Штати та Велика Британія надали найбільше військової допомоги Україні в період з 24 січня по 3 жовтня, як показує трекер Кільського інституту світової економіки, при цьому Польща посіла третє місце, а Чехія – дев'яте.

Деякі країни колишнього Варшавського договору, досі побоюючись росії, розглядають допомогу Україні як питання регіональної безпеки.

Але чимало урядових та корпоративних чиновників та аналітиків у коментарях Reuters заявили, що конфлікт також відкрив нові можливості для військової промисловості регіону.

Війна в Україні триває, а багато країн готові збільшувати витрати у сфері оборони, сказав генеральний директор польської оборонної компанії PGZ Себастьян Чвалек. За його словами, це дає оборонним підприємствам зі Східної Європи реальний шанс вийти на нові ринки та збільшити експортний виторг у найближчі роки.

PGZ – ​​державна компанія у сфері оборонної промисловості. Вона контролює 50 підприємств, які виробляють зброю та боєприпаси – від бронетранспортерів до безпілотних авіаційних комплексів.

Після початку війни PGZ вирішила вдвічі збільшити інвестиції в галузь на наступні десять років – до $1,8 млрд, сказав Чвалек.

Наприклад, якщо у 2022 році PGZ виробить 600 зенітно-ракетних комплексів Piorun, то у 2023 їх кількість зросте до 1000. За словами Чвалека, не всі ці ракети вирушать до України. При цьому у 2021 та 2020 роках компанія випустила 300 та 350 таких комплексів відповідно.

Крім того, на інвестиції, зокрема, планується створити нові об'єкти, розташовані далі від кордону з Білоруссю з міркувань безпеки.

Інші оборонні підприємства також збільшують виробничі потужності та прагнуть найняти робітників, кажуть представники компаній та чиновники з Польщі, Словаччини та Чехії.

Так, Чехія відправила Україні зброї та техніки на $2,1 млрд, сказав Reuters заступник міністра оборони країни Томаш Копечни. Майже всі компанії, які виробляють цю зброю та техніку, є приватними, додав він. За його словами, експорт зброї із Чехії цього року буде найвищим із 1989 року.

Одразу після вторгнення росії в Україну країни Східної Європи почали постачати озброєння Києву. У міру того, як їхні військові склади спустошувалися, оборонні підприємства нарощували виробництво як старого, так і сучасного обладнання, щоб не припиняти постачання. Потік зброї допоміг Україні відтіснити російські війська з окупованих на початку війни територій.

Бекграунд. Тим часом західні аналітики зазначають, що темпи, з якими росія спалює зброю і боєприпаси, викликають питання щодо її здатності продовжувати війну в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло