Темпи, з якими росія спалює зброю і боєприпаси, викликають питання щодо її здатності продовжувати війну в Україні – WSJ

Темпи, з якими росія спалює зброю і боєприпаси, викликають питання щодо її здатності продовжувати війну в Україні – WSJ

Потужність росії з виробництва балістичних ракет «Іскандер» становить лише шість штук на місяць

Темпи, з якими росія спалює зброю і боєприпаси, викликають питання щодо її здатності продовжувати війну в Україні – WSJ
фото DR

Росія спалює обладнання, боєприпаси та зброю такими темпами, що це викликає в аналітиків питання про те, наскільки ефективно та як довго вона може продовжувати вести війну проти України.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Деталі. Обидві сторони зазнали значних втрат у людях і техніці з початку вторгнення, але москва більше залежить від власної економіки для поповнення запасів, ніж Київ. Економіка України зазнала більшого руйнування, ніж економіка росії, але Київ має потужніших прихильників на Заході, які надають мільярди доларів військової та економічної допомоги.

«У них все закінчується», – сказав про росіян Еліот Коен, голова відділу стратегії Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні. За його словами, значна частина російського арсеналу, виведеного зі зберігання, в поганому стані через корупцію, безгосподарність і погане обслуговування.

Військові аналітики повідомляють, що російські запаси критичних систем озброєння, включаючи високоточні ракети, вичерпуються. При цьому москва не може використати весь свій інвентар високоточних ракет – деякі мають залишатися в запасі на “чорний день”.

Росія продовжує час від часу обстрілювати ракетами наземні цілі в Україні – тепер вона зосереджена на енергетичній та тепловій інфраструктурі, спрямованій на підрив морального духу українців – як це сталося 15 листопада, коли було випущено майже 100 ракет.

Але швидкість використання цих ракет значно впала порівняно з двома десятками щоденних запусків у перші місяці війни. Минулого тижня речник командування ВПС України Юрій Ігнат заявив, що за весь жовтень було здійснено лише 15 пусків крилатих ракет «Калібр».

Закупівля росією озброєнь в Ірану є ще одним свідченням того, що запаси в колись найбільшого постачальника зброї у світі тепер вичерпалися.

За даними США, Північна Корея також почала постачати артилерійські снаряди до росії.

Також стало відомо, що крім дронів-камікадзе Тегеран погодився поставити москві два типи балістичних ракет – з радіусом дії 300 км і 600 км.

На думку аналітиків, це ще одна ознака нестачі: російські ракети все частіше використовуються для цілей, для яких вони не призначені. Протикорабельні ракети, створені для ураження великих металевих об’єктів, використовуються для нападу на наземні цілі.

У москви у великій кількості ще залишають ракети протиповітряної оборони С-300. Однак вони дуже неточні і спричинили значні втрати серед цивільного населення.

Військові аналітики з лондонського аналітичного центру з питань оборони та безпеки припускають, що росія використала лише 10% своїх запасів С-300. Але вони кажуть, що вона, ймовірно, витратила половину свого запасу балістичних ракет «Іскандер», який перед війною оцінювався в 900 штук, і що запаси крилатих ракет «Калібр» майже закінчилися.

Росія також використовувала величезну кількість дешевих боєприпасів низької точності, випускаючи багато тисяч артилерійських снарядів на день протягом місяців. На думку аналітиків, швидкість стрільби значно впала, що свідчить про те, що навіть ці боєприпаси, можливо, закінчуються.

Україна стверджує, що знищила понад 2800 російських танків і понад 5700 одиниць БТР.

Після невдач на полі бою президент путін наказав російській промисловості нарощувати військове виробництво. У жовтні він створив нову урядову координаційну раду, щоб допомогти прискорити виробництво цих озброєнь.

Однак російська економіка занепадає, а робоча сила скорочується.

Дані Мінекономрозвитку росії показали, що у вересні економіка скоротилася на 5% у річному обчисленні. За останніми прогнозами центробанку росії, цього року країну очікує найглибша рецесія з усіх великих економік і падіння валового внутрішнього продукту на 3-3,5%.

Мобілізація починає помітно впливати на ринок праці, змусивши сотні тисяч чоловіків працездатного віку покинути країну.

Згідно з даними Федеральної служби державної статистики росії, у вересні чисельність робочої сили скоротилася на 600 000 осіб і була на 700 000 меншою, ніж роком раніше.

Крім того, західні санкції, які обмежують доступ росії до мікрочипів та іншого високотехнологічного обладнання, обмежують здатність росії збільшити виробництво високоточних ракет.

Потужність росії з виробництва балістичних ракет «Іскандер» 9M723 становить лише шість штук на місяць.

Бекграунд. Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков повідомив, скільки в росіян залишилося ракет – статистика збігається з оцінками західних аналітиків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло