Foxconn заплатить новим працівникам по $1400, щоб вони припинили протести
Заворушення почалися через масовий обман щодо виплати заробітної плати

Foxconn на своєму найбільшому у світі заводі зі збирання iPhone, який розміщений у Китаї, запропонувала новим працівникам по $1400 за те, щоб вони звільнилися – і таким чином припинити жорстокі протести, які спалахнули через незадоволення умовами оплати праці.
Джерело. Про це пише CNN.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Деталі. Постачальник Apple зробив цю пропозицію в середу після драматичних сцен жорстокого придушення протестів у кампусі заводу в Чженчжоу.
У повідомленні, розісланому співробітникам, компанія закликала працівників «будь ласка, поверніться до своїх гуртожитків» у кампусі. Вона також пообіцяла заплатити їм 8 000 юанів, якщо вони погодяться залишити Foxconn, і ще 2 000 юанів після того, як вони сядуть в автобуси і залишать підприємство назавжди.
Завод, який також називають iPhone City, був змушений припинити роботу в жовтні після спалаху COVID-19 відповідно до суворої «zero-covid» політики Китаю. Через новий спалах коронавірусу деяких працівників Foxconn закрили на території заводу на карантин з обмеженими запасами провізії.
Врешті-решт це призвело до масового відтоку працівників, а Foxconn розпочав нову кампанію з набору персоналу, в результаті якої понад 100 000 осіб підписалися на вакансії. Спочатку новим співробітникам обіцяли заплатити премію у розмірі 3000 юанів (близько $420), якщо вони пропрацюють 30 днів, і ще стільки через 60 днів.
Протест на заводі спалахнув у вівторок, коли працівникам повідомили, що виплати буде відкладено до наступного року: причому першу заплатять 15 березня, а другу – у травні.
На відео, що розповсюджуються в соцмережах, видно, як правоохоронці в захисних костюмах штовхають і б'ють протестувальників палицями та металевими прутами.
Apple – найбільший клієнт Foxconn – також відреагувала, зазначивши в заяві, опублікованій CNN, що компанія «тісно співпрацює з Foxconn, щоб забезпечити вирішення проблем своїх співробітників».
Бекграунд. Напередодні повідомлялося, що у Китаї працівники головного заводу з виробництва iPhone вийшли на масштабний протест.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.