Україна витратила на гуманітарну програму із запобігання голоду в Африці 420 млн грн

Україна витратила на гуманітарну програму із запобігання голоду в Африці 420 млн грн

За ці кошти Україна закупила зерно для перших двох кораблів до Ефіопії та Сомалі

This material is also available in English
Україна витратила на гуманітарну програму із запобігання голоду в Африці 420 млн грн
Фото: flickr.com

Що сталося. Україна витратила на закупівлю зерна для відправлення перших двох кораблів у рамках Grain from Ukraine 420 млн грн із резервного фонду. Ця програма передбачає надання країнам Африки та Азії гуманітарної допомоги для подолання голоду.

Джерело. Про це повідомив міністр агропромполітики України Микола Сольський в інтерв'ю DW.

Деталі. Перші відправлені судна перевозять до Африки 50 000 тонн зерна. Один корабель зараз йде до Ефіопії, інший – готується для завантаження в Сомалі.

Зазначається, що фрахт здійснюється коштом Японії та Німеччини.

«Ми сподіваємося, що до кінця року будуть ще постачання, другий корабель вже зафрахтовано на грудень. Все залежить, наскільки ця ініціатива здобуде глобальну підтримку, бо, звісно, ми в умовах війни самостійно не можемо за все це платити, тільки частково. Сподіваємося, що це буде кілька десятків кораблів, суттєва допомога, яку відчують країни Африки», – каже Сольський.

Бекграунд. Нагадаємо: Володимир Зеленський запропонував групі «Великої двадцятки» гуманітарну програму Grain from Ukraine. Проєкт передбачає, що Україна спрямовуватиме частину експортної пшениці на закупівлю для країн, що перебувають на межі голоду. Частину зерна можуть викупити держави – учасники проєкту і таким чином допомогти бідним країнам Африки та українській економіці одночасно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло