Уряд залучив від продажу ОВДП 187,5 млрд гривень за час війни – НБУ

Уряд залучив від продажу ОВДП 187,5 млрд гривень за час війни – НБУ

Мінфін підняв ставки за гривневими облігаціями, максимальна зросла до 19,25%

Уряд залучив від продажу ОВДП 187,5 млрд гривень за час війни – НБУ

Що сталося. Уряд із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну залучив від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 187,5 млрд грн в еквіваленті.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

Деталі. Уточнюється, що впродовж повномасштабної війни рф проти України уряд:

  • залучив від розміщення ОВДП на аукціонах 124 923,8 млн грн, $1445,9 млн та 468,4 млн євро;
  • направив на погашення за внутрішніми борговими цінними паперами 198 955,2 млн грн; $2 090,2 млн та 168 млн євро.

З квітня до серпня (включно), у жовтні та з початку листопада сальдо внутрішніх боргових операцій уряду було від’ємним. Зокрема, за підсумками чотирьох тижнів листопада воно становило мінус 14 374,1 млн грн. У березні та вересні обсяги залучених урядом коштів на аукціонах із продажу ОВДП перевищували витрати на погашення внутрішніх боргових інструментів.

Минулого тижня Міністерство фінансів підвищило ставки за низкою гривневих ОВДП (максимальна ставка зросла до 19,25% річних). Упродовж дії воєнного стану Мінфін підвищував дохідність за всіма доларовими облігаціями (максимальна дохідність – 4,5% річних). Водночас ставки за військовими облігаціями, номінованими в євро, поки не змінювалися та становлять 2,5% річних.

Найбільший обсяг цих цінних паперів, як і раніше, сконцентрований банками – первинними дилерами.

Другим за обсягом є портфель військових облігацій у власності громадян і бізнесу України. Обсяг облігацій внутрішньої державної позики у власності нерезидентів становить 1 299,3 млн грн та $9 млн.

Мінфін проводить аукціони з продажу ОВДП щовівторка, починаючи з 1 березня.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, Нацбанк викупив облігацій ще на 15 млрд грн. НБУ залишається найбільшим власником військових облігацій, а за ним ыдуть інші банки з вартістю цінних паперів у 487,1 млрд грн (36,9%)

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло