Німеччина знайшла ще одну заміну російському газу — уклала довгострокову угоду з Катаром

Німеччина знайшла ще одну заміну російському газу — уклала довгострокову угоду з Катаром

В планах — збільшити поставки газу з цієї країни на тривалий період

Німеччина знайшла ще одну заміну російському газу — уклала довгострокову угоду з Катаром
фото Pixaby

Німеччина продовжує замінювати російський газ, постачання якого сильно впало після вибухів на «Північних потоках». Вона уклала довгостроковий контракт на постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) із Катаром.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.

Деталі. Державна компанія Qatar Energy та німецька ConocoPhillips підписали угоди, згідно з якими Катар відправлятиме до Німеччини до 2 млн тонн ЗПГ на рік з 2026 року. Угода діятиме щонайменше 15 років, заявив міністр енергетики Катару Саад Аль-Каабі.

Ще рік тому понад половину імпортованого газу до Німеччини постачала росія – 46 млрд кубометрів. Угода з Катаром дозволить Німеччині диверсифікувати джерела постачання ЗПГ.

Щоправда обсяг катарського газу допоможе Німеччині замістити лише 6% від обсягу російського імпорту у 2021 році.

Але Каушал Рамеш, старший аналітик із ЗПГ Rystad Energy, вважає домовленість великим кроком у диверсифікації постачань. «До 2027 року, ми вважаємо, споживання газу в Німеччині становитиме близько 73 млрд кубометрів на рік, ця угода закриває 3,7% такого обсягу. Це зовсім не так мало», – зазначив він.

Крім того, Берлін веде з Катаром переговори про довші контракти щодо постачання ЗПГ – на 25 років.

«Я не заперечував би проти 20-річних або навіть довших контрактів», – заявив міністр економіки Німеччини Роберт Хабек на галузевій конференції у вівторок.

Газ буде постачатися зі спільних підприємств Qatar Energy та ConocoPhillips у Катарі. Його привозитимуть на плавучий термінал, який будується в Брунсбюттелі.

Уряд Німеччини орендував п'ять плавучих імпортних терміналів для імпорту ЗПГ, які коштуватимуть їй 6,5 млрд євро протягом наступних 10–15 років. Крім того, планується збудувати ще один приватний термінал.

За оцінкою уряду, після введення в експлуатацію вони зможуть покрити близько однієї третини попиту на газ у Німеччині.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло