Антимонопольний комітет хоче повернути держконтроль за обігом палива
Жоден державний орган не володіє повною та достовірною інформацією про обіг нафтопродуктів в Україні, каже АМКУ

Що сталося. Антимонопольний комітет рекомендує Кабінету Міністрів повернути державний контроль за обігом світлих нафтопродуктів (пального), оскільки жоден держорган та держава в цілому не володіє повною та достовірною інформацією про обіг пального в Україні.
Джерело. Про це йдеться на сайті АМКУ.
Деталі. У Комітеті пояснили, що після дефіциту пального на роздрібному ринку навесні 2022 року розпочали два дослідження. Перше – щодо причин дефіциту, друге – стосовно встановлення цін.
АМКУ виявив, що після введення воєнного стану в країні неможливо оцінити обсяги ринків пального, а також реальний попит та пропозицію на нього. Тому, зазначає АМКУ, враховуючи підвищений попит на пальне, який у «будь-який момент може призвести до повторення ситуації квітня–травня 2022 року», Комітет вирішив терміново звернутися до уряду, оскільки держава фактично не може прогнозувати та планувати дії на цьому ринку.
АМКУ рекомендує уряду визначити орган державної влади та покласти на нього повноваження зі складання та ведення фактичних і прогнозних балансів попиту та пропозиції на ринку пального для недопущення виникнення дефіциту.
Крім цього, АМКУ рекомендує внести зміни до Податкового кодексу та відновити подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування.
Раніше експерти зазначали, що останнім часом в країні підвищився попит на світлі нафтопродукти, що є нетиповим для холодної пори року. Орієнтовно попит зріс на третину, це пов'язують з масовим використанням громадянами генераторів через перебої в енергосистемі України, спричинені ракетними обстрілами військами рф.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, АМКУ відкрив справу проти групи «Інтерпайп» Віктора Пінчука за підозрою у необґрунтованому завищенні цін.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].