Нацбанк пропонує значно оновити ринок автострахування

Нацбанк пропонує значно оновити ринок автострахування

НБУ звернувся до Верховної Ради

Нацбанк пропонує значно оновити ринок автострахування

Що сталося. Національний банк запропонував фінансовому комітету Верховної Ради оновити закон про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Деталі. Реформа ринку автоцивілки, яку пропонує Нацбанк, має чотири складові:

1. Нові стандарти якості страхового покриття. Посилюється рівень захисту потерпілих у ДТП шляхом поступового (протягом семи років) підвищення максимальних розмірів страхової виплати до розмірів, установлених у країнах ЄС. Також буде створена система ануїтетних (регулярних та послідовних) страхових виплат у разі заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю або життю потерпілих.

У разі пошкодження автівки страхова виплата розраховуватиметься без вирахування зносу вартості його складових частин та деталей.

2. Впровадження європейських підходів до формування страхових полісів. НБУ пропонує скасувати чинне державне регулювання цін. Вартість вираховуватиметься для кожного страхувальника індивідуально і залежатиме від того, були у нього ДТП в минулому чи ні. Страхові поліси повністю перейдуть в електронний формат, паперова форма буде скасована.

3. Підвищення рівня обслуговування клієнтів. Пропонується впровадження моделі обов’язкового прямого врегулювання збитків. Вона передбачає, що потерпілий отримає право звертатися за врегулюванням страхової події до «свого» страховика. Тобто клієнти обиратимуть страховика, звертаючи увагу на ціну його послуги, якість та швидкість її надання.

Також пропонується скасувати обмеження максимального розміру страхової виплати в разі оформлення документів про ДТП через європротокол.

4. Удосконалення Моторного (транспортного) страхового бюро України. Передбачається створення класичної дворівневої системи корпоративного управління МТСБУ з правлінням та радою, до складу якої входитимуть незалежні члени. Про використання коштів бюро звітуватиме перед НБУ.

Пропонується, щоб ці зміни почали діяти з 1 січня 2024 року.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, падіння страхового ринку України уповільнилося у ІІІ кварталі. Понад 40% страхових премій традиційно припадає на автострахування («автоцивілка», «Зелена карта», КАСКО).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло