Джек Ма виїхав із Китаю через переслідування китайською владою і живе в Японії – FT
Засновник Alibaba вже півроку живе у Токіо

Китайський підприємець Джек Ма вже майже шість місяців живе в Токіо після того, як Пекін вжив жорстких заходів щодо технологічного сектору.
Джерело. Про це пише Financial Times, на яку посилається Bloomberg.
Деталі. Співзасновник Alibaba Group, раніше один з найбагатших людей КНР, тепер живе в Японії, звідки час від часу подорожує в США та Ізраїль, повідомляє газета з посиланням на джерела, поінформовані про його місцезнаходження.
Колись найбагатший і найвидатніший технологічний лідер Китаю, Джек Ма в останні роки відійшов від уваги після того, як його критика державного регулювання призвела до неприємностей із владою Китаю, зірвавши первинне публічне розміщення акцій (ІРО) фінтех-гіганта Ant Group.
Ма, відомий своїм відвертим та ексцентричним характером, звинуватив регулюючі органи Китаю в придушенні інновацій. Повідомляється, що його коментарі розлютили главу КНР Сі Цзіньпіна, і Ма згодом зник з поля зору громадськості на три місяці.
Китайські регулятори зробили кроки, щоб заблокувати розміщення на фондовому ринку дочірньої компанії Alibaba, яка займається онлайн-платежами, Ant Group на суму $34 млрд, що могло б стати найбільшим розміщенням акцій в історії.
Пекін також наказав Alibaba продати деякі зі своїх медіаактивів, у тому числі гонконгську South China Morning Post.
Після цього уряд розгорнув широкомасштабні репресії проти приватного сектору в Китаї, зокрема, спрямовані на стримування влади інтернет-компаній. З того часу за рідкісними публічними виступами Джека Ма пильно стежили.
На тлі репресій влади особистий капітал Ма скоротився більш ніж удвічі з майже $50 млрд до $21,7 млрд.
Як повідомляє FT, у Токіо Ма є учасником кількох приватних клубах у центральних районах Гіндза та Маруноуті. Він також взяв із собою особистого шеф-кухаря та співробітників служби безпеки та став затятим колекціонером сучасного мистецтва, додає газета.
Ма – близький друг Масаєсі Сона, засновника токійської SoftBank Group Corp. та одного з перших інвесторів Alibaba.
Бекграунд. Як повідомлялося, китайська Alibaba та інші акціонери перестали інвестувати в «AliExpress росія».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].