Казахстан не хоче порушувати санкції заради газового союзу з путіним
Ідея експорту російської нафти в Китай через територію Казахстану ще має бути переглянута

Ініціатива потрійного газового союзу росії, Казахстану та Узбекистану, яку озвучив президент владімір путін у ході офіційного візиту Касим-Жомарта Токаєва до москви, не зустріла ентузіазму в Астані.
Казахстан не дозволить використовувати свою територію для обходу західних санкцій, заявив заступник голови республіки Роман Василенко.
Джерело. Про це пише The Moscow Times.
Деталі. Астана буде оцінюватиме проект газового союзу з росією з урахуванням санкційних ризиків, наголосив Василенко.
Проєкт, у рамках якого Кремль пропонував скоординувати дії з експорту газу до третіх країн, має бути уважно вивчений, перш ніж приймати будь-які рішення, наголосив дипломат.
Ідея союзу полягала в тому, щоб збільшити поставки російського газу в Китай через територію Казахстану і Узбекистану, розповідав у вівторок віцепрем'єр рф Алєксандр Новак.
Відключивши газ майже всім європейським клієнтам і втративши після вибухів «Північні потоки», що коштували 17 млрд євро, «Газпром» подає на європейський ринок – колись найбільший – лише одну десяту обсягів.
Газопровід «Сила Сибіру», по якому газ поставляється до Китаю, має проєктну потужність 35 млрд кубометрів – труба компенсує лише п'яту частину колишнього експорту до ЄС.
За словами Новака, росія бачить «великі можливості» у союзі з центральноазіатськими країнами щодо постачання газу до Китаю.
«росія, Казахстан, Узбекистан мають ще з радянських часів фактично єдину газотранспортну систему. І ми маємо великі можливості для розширення взаємної співпраці», – говорив віцепрем'єр.
Але влада Казахстану прагне дистанціюватися від токсичної росії, яка розв'язала війну в Україні і стала світовим рекордсменом за кількістю введених санкцій.
У вересні Казахстан почав експортувати в обхід російської території нафту і готує альтернативний маршрут експорту урану, з видобутку якого країна посідає перше місце у світі.
Бекграунд. Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що США домовилися з Казахстаном щодо експорту нафти в Європу в обхід росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].