ЄС нарешті погодився встановити ціновий поріг в $60 для перевезення російської нафти
Обмеження в $60 буде вищим за поточні ціни на заході, але нижчим, ніж в Азії

Європейський союз погодився встановити стелю цін на російську нафту на рівні $60 за барель. Тепер цю угоду мають затвердити країни “Великої сімки”.
Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на польського дипломата.
Деталі. Цей поріг вищий, ніж теперішня ціна на російську нафту, яка торгувалася на рівні $53 за барель і навіть опускалася до $45,31 за барель цього тижня.
Але це менш щедра пропозиція, ніж попередня в $65-70. Ціновий поріг опустили після тиску з боку Польщі та країн Балтії, які не погоджувалися на таку високу ціну, називаючи її “надто щедрою для москви”.
Після довгих переговорів цим країнам вдалося досягти додаткових умов, спрямованих на покарання москви, зокрема механізму, що дозволяє переглядати ціну кожні два місяці.
Також планується зробити так, щоб за будь-якого падіння цін на нафту поріг залишався на 5% нижчим від середньоринкових ставок.
Дипломати намагалися знайти рівень ціни, досить привабливий для москви, щоб вона продовжувала продавати нафту.
Ризик для нафтових ринків полягає в тому, що якщо обмеження буде занадто низьким, москва може реалізувати загрозу зупинити видобуток, що призведе до зростання світових цін на нафту і поглибить енергетичну кризу.
Росія заявила, що не продаватиме свою нафту нікому, хто долучиться до цінової стелі. Але оскільки «Велика сімка» і так зупиняє російський імпорт, обмеження цін націлене на таких покупців, як Індія, Китай та Туреччина. Ці країни заявили, що не долучатимуться до цінового порогу, але це не заважає їм вимагати в росії знижки на нафту, нижчі за прийнятий поріг.
Бекграунд. Як повідомлялося, тим часом перевізники, які мають справу з російською нафтою, вимагають додаткової плати “за ризик” – через це експорт обходиться росії на 50% дорожче.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].