Україна хоче розірвати угоду з рф про перетин кордону жителями прикордонних регіонів – ВРУ

Україна хоче розірвати угоду з рф про перетин кордону жителями прикордонних регіонів – ВРУ

Для росіян право спрощеного перетину не діє з липня цього року

Україна хоче розірвати угоду з рф про перетин кордону жителями прикордонних регіонів – ВРУ

Що сталося. Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді припинити дію Угоди з росією про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та рф, ухвалену 18 жовтня 2011 року.

Джерело. Урядовий Проєкт закону №0181 зареєстровано у парламенті. 

Деталі. До 1 березня 2020 року жителям прикордонних регіонів обох країн для перетину кордону не потрібен був закордонний паспорт – лише паспорт (для неповнолітніх – свідоцтво про народження) з пропискою у прикордонному регіоні.

Тепер для жителів прикордонних регіонів рф передбачений Угодою спрощений порядок здійснення поїздок в Україну не діє. У червні 2022 року Кабмін прийняв постанову, згідно якої з 1 липня 2022 року запроваджено тимчасові обмеження на перетинання державного кордону України за спрощеною процедурою.

Натомість, в українців, які проживають в прикордонних регіонах та мають дійсні закордонні паспорти, можливість в'їзду до рф за спрощеною процедурою і досі є. 

Угода між росією та Україною укладалася на невизначений термін і залишається чинною до закінчення 6 місяців з дати письмового повідомлення однієї із сторін про свій намір припинити її дію.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, релігійним громадам пропонують спростити процедуру переходу від однії церкви до іншої. Держава визнає їхнє право на підлеглість будь-яким релігійним центрам, крім іноземних, діяльність яких заборонена на території України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло