Держава готується до заходження на «АвтоКрАЗ» і «Запоріжтрансформатор»

Держава готується до заходження на «АвтоКрАЗ» і «Запоріжтрансформатор»

НКЦПФР на засіданні відібрав кандидатуру - представника держави у складі наглядових рад цих компаній

Держава готується до заходження на 	«АвтоКрАЗ» і 	«Запоріжтрансформатор»
Фото: flickr.com

Що сталося. Держава, яка 6 листопада отримала всі акції ПрАТ «АвтоКрАЗ» і ПрАТ «Запоріжтрансформатор», готується ввести своїх представників у наглядові ради товариства.

Джерело. Про це йдеться на сайті Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР), передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Регулятор на засіданні у вівторок ухвалив рішення про визначення кандидатури – представника держави у складі наглядових рад цих компаній.

Водночас текст самого рішення на сайті відсутній.

Бекграунд. Як повідомлялося, ставка верховного головнокомандувача 5 листопада вирішила на час воєнного стану вилучити у власність держави як військове майно акції ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укртатнафта» (за винятком частки НАК «Нафтогаз України»), АТ «Мотор Січ», ПрАТ «АвтоКрАЗ» та ПрАТ «Запоріжтрансформатор». Це було здійснено 6 листопада після врегулювання процедури регулятором НКЦПФР.

Міністр оборони Олексій Резніков 7 листопада повідомив про формування нових наглядових рад за підсумками проведення зборів акціонерів. Майже відразу були змінені гендиректори та відповідні зміни внесені до держреєстру, тоді як у випадку «Мотор Січі», «Запорожтрансформатора» й «АвтоКрАЗу» змін наглядових рад та іншого керівництва спочатку не було.

«АвтоКрАЗ» та «Запоріжтрансформатор», підконтрольні відповідно Костянтину Жеваго та Костянтину Григоришину, останніми роками перебувають у процедурах банкрутства.

«Запоріжтрансформатор» – великий виробник трансформаторного обладнання, має досвід постачань до 88 країн. Виробляє силові оливні трансформатори, електричні реактори, керовані шунтувальні реактори. Як сказав керівник Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, завод нині функціонує: шість трансформаторів перебувають у роботі, а 14 – у запуску.

«АвтоКрАЗ» – єдиний в Україні виробник вантажівок, що має замкнений технологічний цикл виробництва. Модельний ряд бренда «КрАЗ» налічує 33 базові моделі, майже 350 модифікацій і понад 1500 комплектацій дво-, три- й чотиривісних вантажівок із різними компонувальними рішеннями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло