На Заході не змогли знайти $200 млрд золотовалютних резервів центробанку рф

На Заході не змогли знайти $200 млрд золотовалютних резервів центробанку рф

Виявити російські активи на цю суму досі не вдалося

На Заході не змогли знайти $200 млрд золотовалютних резервів центробанку рф
фото DR

Сотні мільярдів доларів резервів Банку росії, які потрапили під санкції через війну в Україні, досі не знайдені, і саме існування їх під питанням. З $300 млрд російських золотовалютних резервів (ЗВР), про арешт яких країни G7 оголосили ще навесні, фактично знайти та заблокувати вдалося менше третини.

Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на Atlantic Council – аналітичний центр при НАТО, який спеціалізується на відносинах з Європою та росією.

Деталі. Оцінка в $300 млрд заморожених російських резервів ґрунтувалася на даних самого російського ЦП, пише заступник голови Центру геоекономіки при Atlantic Council Чарльз Ліхфілд. Насправді ж у приватних дискусіях чиновники визнають: термін «заморожування» не зовсім коректний, бо виявити активи на цю суму досі не вдалося, зазначає він.

За словами Ліхфілда, ведеться активна робота, щоб зрозуміти, де можуть знаходитися $200 млрд, які залишилися, і який російський інститут ними володіє. Але поки що результатів ці пошуки не дали, незважаючи на те, що санкції проти ЦБ діють уже 9 місяців.

Сам центробанк рф прозвітував про те, що на 1 січня тримав у резервах $612,9 млрд. З цієї суми 15,7% було розміщено в Німеччині, 9,9% у Франції, 9,3% у Японії, 6,4% у США, 5,1% у Великій Британії, 2,7% у Канаді та 2,5% у Австралії.

Разом: 51,6% активів мали перебувати в країнах, які ввели санкції.

Частка валют, що потрапили під блокування, ще вища – 57,2%, випливає з даних ЦБ. Це євро, в який вкладено понад третину ЗВР (33,9%), долар США (10,9%), фунт стерлінгів (10,9%). Але за фактом цієї валюти у західних банках не виявилось, констатує Atlantic Council.

21,5% російських ЗВР припадало за золотий запас, п'ятий за розміром у світі. І хоча 2,4 тисячі тонн злитків розміщені у сховищах усередині росії, реалізувати їх на світовому ринку навряд чи можливо: у квітні США ввели окремі санкції на золото з рф, яке, до того ж, має характерні домішки, що однозначно вказують на російське походження металу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло