На Заході не змогли знайти $200 млрд золотовалютних резервів центробанку рф
Виявити російські активи на цю суму досі не вдалося

Сотні мільярдів доларів резервів Банку росії, які потрапили під санкції через війну в Україні, досі не знайдені, і саме існування їх під питанням. З $300 млрд російських золотовалютних резервів (ЗВР), про арешт яких країни G7 оголосили ще навесні, фактично знайти та заблокувати вдалося менше третини.
Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на Atlantic Council – аналітичний центр при НАТО, який спеціалізується на відносинах з Європою та росією.
Деталі. Оцінка в $300 млрд заморожених російських резервів ґрунтувалася на даних самого російського ЦП, пише заступник голови Центру геоекономіки при Atlantic Council Чарльз Ліхфілд. Насправді ж у приватних дискусіях чиновники визнають: термін «заморожування» не зовсім коректний, бо виявити активи на цю суму досі не вдалося, зазначає він.
За словами Ліхфілда, ведеться активна робота, щоб зрозуміти, де можуть знаходитися $200 млрд, які залишилися, і який російський інститут ними володіє. Але поки що результатів ці пошуки не дали, незважаючи на те, що санкції проти ЦБ діють уже 9 місяців.
Сам центробанк рф прозвітував про те, що на 1 січня тримав у резервах $612,9 млрд. З цієї суми 15,7% було розміщено в Німеччині, 9,9% у Франції, 9,3% у Японії, 6,4% у США, 5,1% у Великій Британії, 2,7% у Канаді та 2,5% у Австралії.
Разом: 51,6% активів мали перебувати в країнах, які ввели санкції.
Частка валют, що потрапили під блокування, ще вища – 57,2%, випливає з даних ЦБ. Це євро, в який вкладено понад третину ЗВР (33,9%), долар США (10,9%), фунт стерлінгів (10,9%). Але за фактом цієї валюти у західних банках не виявилось, констатує Atlantic Council.
21,5% російських ЗВР припадало за золотий запас, п'ятий за розміром у світі. І хоча 2,4 тисячі тонн злитків розміщені у сховищах усередині росії, реалізувати їх на світовому ринку навряд чи можливо: у квітні США ввели окремі санкції на золото з рф, яке, до того ж, має характерні домішки, що однозначно вказують на російське походження металу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].