Країни Євросоюзу прийняли Хорватію до Шенгенської зони

Країни Євросоюзу прийняли Хорватію до Шенгенської зони

Однак Румунію та Болгарію не прийняли через позицію Австрії і Нідерландів

Країни Євросоюзу прийняли Хорватію до Шенгенської зони
@CroatiaInEU

Країни Євросоюзу схвалили вступ Хорватії з наступного року до Шенгенської зони.

Хорватія стала у четвер 27-м членом Шенгенської зони після рішення у Брюсселі Ради ЄС із питань юстиції та внутрішніх справ.

Джерело. Про це передає Інтерфакс-Україна.

Деталі. Рішення набуде чинності з 1 січня 2023 року. Це означає відмову від прикордонного та митного контролю на кордоні Хорватії з іншими країнами ЄС.

Щодо Румунії та Болгарії таке рішення поки не ухвалено через негативну позицію Австрії та Нідерландів. При цьому Хорватія вступила до ЄС пізніше, ніж Румунія та Болгарія.

Про згоду на вступ Хорватії повідомили представники цієї країни в ЄС у твітері.

Повідомлення підтвердила член Єврокомісії Ільва Йогансон. За її словами, щодо Румунії та Болгарії позитивного рішення не ухвалено, хоча на користь їх вступу виступили 25 країн – членів ЄС із 27.

Австрія та Нідерланди, однак, не зняли свої заперечення, що означає, що з 1 січня Румунія та Болгарія не зможуть стати учасниками шенгенської зони.

Раніше Єврокомісія та Європарламент підтримали приєднання до шенгенської зони всіх трьох країн.

Хорватія з 1 січня 2023 року приєднається також до зони євро.

Шенгенська зона розпочала своє існування у березні 1995 року, коли прикордонний контроль було скасовано на внутрішніх кордонах між сімома державами: Бельгією, Німеччиною, Іспанією, Люксембургом, Нідерландами, Португалією та Францією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло