США готують санкції проти всього російського золота і будь-яких операцій з ним

США готують санкції проти всього російського золота і будь-яких операцій з ним

Експорт золота — це друге за обсягом джерело прибутку для рф після нафти й газу

США готують санкції проти всього російського золота і будь-яких операцій з ним
фото DR

Влада США готується максимально обмежити можливості росії проводити транскордонні операції із золотом. Законопроект, який буде незабаром прийнятий, передбачає покарання навіть для іноземців, які беруть участь в операціях із золотом, де контрагентом виступає росія або її представники. В результаті такі угоди не зможуть проводити, наприклад, банки, дилери чи ювеліри, які пов'язані з США.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. Згідно з текстом розділу про санкції, через 90 днів після ухвалення закону вони мають бути введені проти іноземців, які брали участь у «значних транзакціях з продажу, постачання чи передачі (включаючи транспортування) золота безпосередньо чи опосередковано російській федерації або з неї». Такі ж обмеження накладаються на операції з урядом рф, включаючи резерви Центрального банку, які знаходяться за межами росії.

«Великі запаси золота – один із небагатьох активів, які путін може використати для фінансування жорстокої і кривавої війни, – заявив CNN сенатор Ангус Кінг, який разом з кількома колегами запропонував обмеження на операції із золотом ще в березні. – Вводячи санкції проти цих резервів, ми можемо ще сильніше ізолювати росію від світової економіки та ускладнити ведення путіним військової кампанії, яка стає дедалі дорожчою».

Експорт золота з росії становив минулого року $15,5 млрд, повідомляв у червні британський уряд (Лондон – головний світовий центр торгівлі золотом). Це друга за обсягом продажу стаття російського експорту після енергоресурсів.

Раніше, у червні, країни G7 ввели ембарго на імпорт золота з росії. При цьому Лондонська асоціація учасників ринку золота ще 7 березня призупинила співпрацю з усіма шістьма російськими компаніями, які займаються видобутком та переробкою металу.

Але росія могла продовжувати експортувати золото до інших країн. Однак новий закон передбачає санкції проти іноземців, які беруть участь у таких операціях, якщо у них є якась власність чи інтереси в США. Тим, хто потрапив під санкції, також буде відмовлено в американських візах.

Введення повномасштабних санкцій може якщо й не зупинити експорт російського золота, то, як і у випадку з нафтою, змусити його продавати з великою знижкою.

Бекграунд. Нагадаємо, на Заході не змогли знайти $200 млрд золотовалютних резервів центробанку рф.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло