“Темний поворот”: Китай незадоволений інвестиціями виробника чипів TSMC у США
Експерти вважають, що иробництво в США буде дорожчим, тому зросте й ціна на напівпровідники

У п'ятницю центральна преса Китаю у вигляді газети Global Times назвала інвестиції компанії TSMC в завод в Аризоні “темним поворотом” у світовій напівпровідниковій промисловості та звинуватила Вашингтон у тому, що він “обманом” змусив найпередовішого у світі виробника чипів створити фабрику з обробки пластин у США. Офіційний Пекін поки що зберігає мовчання з цього приводу, але навряд чи там задоволені цими подіями.
Джерело. 3DNews
Деталі. Цього тижня керівництво TSMC несподівано оголосило, що інвестиції в будівництво напівпровідникових заводів у США будуть збільшені втричі і досягнуть $40 млрд. Компанія випускатиме приблизно втричі більше чіпів, ніж планувала до цього.
Якщо і коли це станеться, США стануть найбільшим у світі центром випуску чипів.
З урахуванням дорожчої робочої сили США це, як мінімум, означає різке подорожчання напівпровідникової продукції – з усіма наслідками.
Глобальні виробники електроніки змушені будуть купувати комплектацію за вищою ціною. У такому сценарії Тайвань буде повністю виключений із ланцюжка поставок – аж до евакуації в США обладнання та персоналу. Можна уявити, що подібне вже розглядається, оскільки в США навряд чи знайдеться достатньо фахівців для обслуговування двох нових заводів TSMC, а напруга, що наростає, у відносинах між Пекіном і Тайбеєм, не залишає сумніву, що виробництво треба тримати подалі від Китаю.
В Китаї поки ніяк не коментують зміни в планах TSMC. Пекін негативно висловлювався лише щодо обмежень США і Тайваню на розміщення передових напівпровідникових заводів на материковому Китаї.
«Втеча» TSMC в США змінює картину не тільки для Пекіна, але також для всього світу.
Згідно з новими планами TSMC, перший завод в Аризоні почне випускати 4-нм продукцію у 2024 році і 3-нм – у 2026-му. При виході на повну потужність обидва заводи щороку випускатимуть понад 600 тис. 300 мм пластин з чипами.
Це колосальні обсяги, і якщо їх «заберуть» із тихоокеанського регіону, то для світової промисловості це справді стане шоком, пише видання.
Бекграунд. Як стало відомо, тайваньська TSMC інвестує в США $40 млрд замість запланованих $12 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].