Влада США просить Японію і Нідерланди посилити санкції проти Китаю
Японська влада стоїть перед непростим вибором між розвитком торгівлі з Китаєм та співпрацею зі США

На початку жовтня влада США оголосила про новий набір експортних обмежень, який покликаний перешкоджати розвитку китайської напівпровідникової промисловості. Тепер Сполучені Штати намагаються схилити до таких дій уряди Нідерландів та Японії, оскільки обидві країни є постачальниками літографічного обладнання.
Джерело. Про це пише Japan Times.
Деталі. За інформацією видання, минулої п'ятниці міністр торгівлі США Джина Раймондо під час телефонної розмови з японським міністром промисловості Ясутосі Нісімурою безпосередньо попросила його синхронізувати зусилля з обмеження можливостей китайських компаній у сфері виробництва передових чипів.
Досі подібних прохань від чиновників США такого рівня до Японії не надходило. Як повідомлялося раніше, профільні переговори з владою Нідерландів американські чиновники проводили наприкінці листопада в рамках особистого візиту до цієї країни.
Великі постачальники літографічного обладнання, яке дозволяє випускати напівпровідникові компоненти, знаходяться в США, Нідерландах та Японії.
Логіка американської влади зрозуміла: щоб санкції проти КНР працювали, потрібно синхронізувати зусилля з іншими країнами, здатними постачати таке обладнання до Китаю.
За деякими даними, влада Нідерландів не дуже задоволена подібними ініціативами з економічного погляду, адже Китай є досить великим ринком, але пріоритет готовий віддавати питанням національної безпеки.
Як і у випадку з Нідерландами, японська влада стоїть перед непростим вибором між розвитком торгівлі з Китаєм та співпрацею із США у сфері високих технологій.
Уряд Японії розраховує відродити національну напівпровідникову промисловість, розробивши до 2027 року придатний для впровадження на японських підприємствах техпроцес.
У цій сфері Японія змушена покладатися на допомогу Тайваню та США, тому вибір країни очевидний.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].