Сі Цзіньпін доручив китайському уряду налагодити “міцніші економічні зв'язки з росією” - WSJ

Сі Цзіньпін доручив китайському уряду налагодити “міцніші економічні зв'язки з росією” - WSJ

Китай збільшить інвестиції в росію та експортуватиме ще більше російських енергоресурсів

Сі Цзіньпін доручив китайському уряду налагодити “міцніші економічні зв'язки з росією” - WSJ
фото DR
Лідер Китаю Сі Цзіньпін в останні місяці намагався публічно дистанціювати Пекін від москви, оскільки росія зазнавала поразок у війні проти України. Однак за дипломатичними виступами Сі поглиблює свою довгострокову ставку на росію. Зокрема, в останні тижні глава КНР доручив своєму уряду налагодити “міцніші економічні зв'язки з росією”.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на політичних радників Пекіна.

Деталі. За даними видання, Китай має на меті розвивати торговельні відносини, які цього року вийшли на новий рівень і «стали рятівним колом для москви» в умовах тиску Заходу.

За словами джерел газети, план включає збільшення Китаєм імпорту російської нафти, газу та сільськогосподарських товарів, розширення спільних енергетичних партнерств в Арктиці та збільшення китайських інвестицій у російську інфраструктуру, у тому числі залізниці та порти.

Крім того, росія та Китай нарощують операції в рублі та юані, щоб уникнути санкцій та розширити обіг китайської валюти.

Зміцнення співпраці москви та Пекіна стане «новим поворотом» у відносинах країн: до початку війни лідери оголосили про «безмежне партнерство», але після російського вторгнення в Україну Китай почав сумніватися у необхідності тісної співпраці з росією.

Сі Цзіньпін досі публічно не критикував дії росії в Україні. Проте, як кажуть джерела WSJ, у вересні на саміті Шанхайської організації співробітництва в Узбекистані китайський лідер демонстрував путіну свій “дискомфорт” у зв'язку з агресією росії.

На початку листопада Сі також вперше виступив проти застосування ядерної зброї в Європі та ескалації конфлікту в Україні на тлі погроз російської сторони використати таку зброю. Пізніше китайський лідер підтвердив свою позицію у розмові з Джо Байденом.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше президент Франції Макрон розповів, що путін отримав від Китаю суворе попередження.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло