НБУ попередив банки про сплату авансових внесків податку на прибуток з 1 січня

НБУ попередив банки про сплату авансових внесків податку на прибуток з 1 січня

Це вимоги закону № 2720-ІХ, який набере чинності з наступного року

НБУ попередив банки про сплату авансових внесків податку на прибуток з 1 січня

Що сталося. Національний Банк України (НБУ) попередив банківські установи, які здійснюють обмін валют, про необхідність сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток підприємств, починаючи з 1 січня 2023 року.

Джерело. Про це йдеться на сайті НБУ.

Деталі. Повідомляється, що сплата таких внесків повинна здійснюватися за кожний пункт обміну іноземної валюти, що буде внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти станом на 1 січня 2023 року. У населеному пункті, населення якого не перевищує 50 000 мешканців, розмір внеску встановлюється на рівні однієї мінімальної зарплати (станом на 1 січня податкового року). У населених пунктах із населенням більше 50 000 осіб – у розмірі трьох  мінімальних зарплат.

Уточнюється, якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного (податкового) року, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий податковий (звітний) рік, сума такого перевищення не переноситься в зменшення податкових зобов’язань наступних податкових (звітних) періодів.

Закон зобов’язує НБУ до 10 числа кожного місяця надавати Державній податковій службі інформацію, необхідну для контролю за своєчасністю та повнотою сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств, які здійснюють торгівлю готівковою валютою.

Водночас відокремлені підрозділи банку, структурні підрозділи оператора поштового зв’язку, які не використовують зовнішню рекламу, таблички, вивіски або інші засоби для рекламування діяльності з торгівлі іноземною валютою в готівковій формі безпосередньо в приміщеннях, у яких вони розташовані,  та поза їх межами, не підлягають унесенню до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти, додає Нацбанк.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, комітет Ради ініціював відновлення 10-денного строку розгляду скарг на відмову реєстрації податкових накладних.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло