IFC виділила $2 млрд на підтримку інвестицій в Україну – Мінекономіки

IFC виділила $2 млрд на підтримку інвестицій в Україну – Мінекономіки

Окрім того, схвалені два проєкти для приватного сектору

IFC виділила $2 млрд на підтримку інвестицій в Україну – Мінекономіки

Що сталося. Рада директорів Міжнародної фінансової корпорації (IFC, входить в структуру Світового банку) підтримала програму фінансування українського бізнесу на $2 млрд.

Джерело. Про це повідомило Мінекономіки України.

Деталі. Перший віцепрем'єр-міністр – vіністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що основні напрямки реалізації програми – «торгове фінансування для українських банків, агросектора та підприємців малого та середнього бізнесу». «Дуже важливим є і той факт, що керівництво корпорації підтримало пропозицію дозволити IFC працювати з державними компаніями. Це зроблено як виняток для України. Загалом же IFC практично заборонена робота з держкомпаніями», – додала вона.

Окрім того, IFC схвалила два окремі проєкти для приватного сектору, уточнила Свириденко, а саме для французької компанії EnVivo, яка має агробізнес в Україні, а також щодо страхування військових ризиків (через MIGA) для Райфайзен-банку.

«Очікується, що таке фінансування мобілізує приватний кредитний капітал, адже IFC зазвичай фінансує не більше 30% вартості проєкту, долучаючи до фінансового консорціуму комерційні банки та інші МФО», – додала вона. Загальний обсяг проєктів українських підприємств, що можуть бути профінансовані, може становити більше ніж $6 млрд, підсумувала Свириденко.

Україна є членом IFC з 1993 року.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, про наміри Світового банку обговорити пакет допомоги Україні на $2 млрд стало відомо у листопаді.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло