ISW: кремль намагається переконати українців та західні країни, що війна зайшла у глухий кут
ISW вважає, що такий висновок невірний, а Україна має хороші шанси повернути значні території

Щоденний звіт американського Інституту вивчення війни (ISW) присвячений новим російським ударам по критичній інфраструктурі України та майбутній зустрічі путіна й лукашенка у Мінську.
Джерело. Про головні тези зі звіту пише ВВС.
Деталі. 16 грудня російські війська здійснили дев'ятий ракетний обстріл критично важливої української енергетичної інфраструктури та завдали одного з найбільших ракетних ударів по Києву на сьогодні. Російські сили, ймовірно, роблять все більш потужні атаки на Київ, щоб викликати громадську незадоволеність у столиці України, проте малоймовірно, що ці ракетні удари зламають волю місцевих жителів;
Російські удари продовжують становити серйозну загрозу для українського цивільного населення, але ніяк не впливають здатність російських військ проводити наступальні операції в Україні.
Президент рф владімір путін на майбутній зустрічі з білоруським колегою олександром лукашенком, ймовірно, буде вести мову щодо російсько-білоруської інтеграції. Це буде перша зустріч путіна з лукашенком у Мінську з 2019 року. Кремль прагне використати формат союзної держави, яка формально існує з кінця 1990-х, для встановлення контролю над Білоруссю. Однак лукашенко вже дав зрозуміти, що не ухвалить вимоги росії щодо інтеграції.
Візит путіна до Мінська може вказувати на те, що він справді готовий відновити наступ на Україну – можливо, на північ країни чи Київ – взимку 2023 року. Імовірність того, що Білорусь братиме активну участь у цьому наступі невелика, проте зустріч путіна і лукашенка в будь-якому разі допоможе просуванню російської інформаційної кампанії, спрямованої на те, щоб зламати волю України та готовність Заходу підтримувати Україну. Зокрема, кампанія має на меті переконати українців і західні країни в тому, що росія може атакувати Україну з Білорусі.
Постійні удари росії по Києву, постійні перекидання військ у Білорусь і войовнича риторика є частиною цієї інформаційної операції.
Кремль навряд чи зламає волю українців до боротьби, однак спробує переконати Захід у тому, що війна зайшла в глухий кут і Україна не зможе відвоювати більше територій.
ISW вважає, що такий висновок невірний, а Україна має хороші шанси повернути значні, тактично важливі території найближчими місяцями.
Бекграунд. Раніше ISW писало, що зростає розрив між звітами міноборони росії та реаліями, з якими стикаються її війська в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].