Україна подає клопотання про виключення росії з Ради безпеки ООН
Також у заяві МЗС зазначено, що росії не місце в усій організації ООН

Україна подає клопотання про виключення росії з Ради безпеки ООН. Як зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, рф не має права бути в ООН.
Джерело. МЗС України в понеділок, 26 грудня, зробило офіційну заяву.
Деталі. «Російська федерація ніколи не проходила правомірної процедури набуття членства і займає місце СРСР в Раді Безпеки ООН незаконно. З юридичної та політичної точок зору може бути лише один висновок: Росія – узурпатор місця Радянського Союзу в Радбезі ООН», – йдеться в заяві.
«Сумнівним є і право російської федерації входити до складу ООН загалом, оскільки вона не відповідає основному критерію членства в Організації. Пункт 1 статті 4 чітко зазначає, що членство в ООН відкрите для всіх миролюбних держав. Дії російської федерації протилежні поняттю «миролюбності». Три десятиліття її незаконного перебування в ООН позначені війнами та захопленням територій інших країн, силовою зміною міжнародно визнаних кордонів, намаганнями задовольнити загарбницькі та неоімперські амбіції. Україна нині потерпає від повномасштабного вторгнення російської федерації», – зазначено в заяві МЗС, також згадується збройна агресія рф на території інших держав – Грузії, Чечні, Африки тощо.
«У корені всіх цих злочинів – не лише політика російської федерації з розпалювання конфліктів, а й системне блокування нею рішень, необхідних для їхнього розв’язання», – наголошується в заяві.
Україна закликає держави – члени ООН відновити застосування Статуту ООН у питанні легітимності перебування російської федерації в організіції, позбавити рф статусу постійного члена Радбезу ООН та виключити її з ООН у цілому, зазначили в МЗС.
Кулеба також оцінив, що світова дипломатія перестала розглядати питання майбутнього росії як табу після її невдач в Україні.
«Ці питання ще не обговорюються на пресконференціях і в публічних заявах очільників держав і урядів, але на нижчому рівні вже ставлять запитання, якою повинна бути росія, щоб вона більше не загрожувала миру й безпеці», – сказав міністр України.
У середині грудня конгресмен від Демократичної партії США Стів Коен і його колега-республіканець Джо Вілсон представили резолюцію, яка закликає президента США Джо Байдена «обмежити привілеї росії в Раді Безпеки ООН».
Фахівці з міжнародного права зазначили, що ця ініціатива є суто політичною, оскільки процедури, які можуть призвести до виключення росії з РБ ООН, наразі не можуть бути реалізовані. Щоб це сталося, на це повинна погодитися сама росія – один із п'яти постійних членів Ради разом із США, Китаєм, Великою Британією та Францією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].