Україна подає клопотання про виключення росії з Ради безпеки ООН

Україна подає клопотання про виключення росії з Ради безпеки ООН

Також у заяві МЗС зазначено, що росії не місце в усій організації ООН

This text is also available in English
Україна подає клопотання про виключення росії з Ради безпеки ООН
фото DR

Україна подає клопотання про виключення росії з Ради безпеки ООН. Як зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, рф не має права бути в ООН.

Джерело. МЗС України в понеділок, 26 грудня, зробило офіційну заяву.

Деталі. «Російська федерація ніколи не проходила правомірної процедури набуття членства і займає місце СРСР в Раді Безпеки ООН незаконно. З юридичної та політичної точок зору може бути лише один висновок: Росія – узурпатор місця Радянського Союзу в Радбезі ООН», – йдеться в заяві.

«Сумнівним є і право російської федерації входити до складу ООН загалом, оскільки вона не відповідає основному критерію членства в Організації. Пункт 1 статті 4 чітко зазначає, що членство в ООН відкрите для всіх миролюбних держав. Дії російської федерації протилежні поняттю «миролюбності». Три десятиліття її незаконного перебування в ООН позначені війнами та захопленням територій інших країн, силовою зміною міжнародно визнаних кордонів, намаганнями задовольнити загарбницькі та неоімперські амбіції. Україна нині потерпає від повномасштабного вторгнення російської федерації», – зазначено в заяві МЗС, також згадується збройна агресія рф на території інших держав – Грузії, Чечні, Африки тощо.

«У корені всіх цих злочинів – не лише політика російської федерації з розпалювання конфліктів, а й системне блокування нею рішень, необхідних для їхнього розв’язання», – наголошується в заяві.

Україна закликає держави – члени ООН відновити застосування Статуту ООН у питанні легітимності перебування російської федерації в організіції, позбавити рф статусу постійного члена Радбезу ООН та виключити її з ООН у цілому, зазначили в МЗС.

Кулеба також оцінив, що світова дипломатія перестала розглядати питання майбутнього росії як табу після її невдач в Україні.

«Ці питання ще не обговорюються на пресконференціях і в публічних заявах очільників держав і урядів, але на нижчому рівні вже ставлять запитання, якою повинна бути росія, щоб вона більше не загрожувала миру й безпеці», – сказав міністр України.

У середині грудня конгресмен від Демократичної партії США Стів Коен і його колега-республіканець Джо Вілсон представили резолюцію, яка закликає президента США Джо Байдена «обмежити привілеї росії в Раді Безпеки ООН».

Фахівці з міжнародного права зазначили, що ця ініціатива є суто політичною, оскільки процедури, які можуть призвести до виключення росії з РБ ООН, наразі не можуть бути реалізовані. Щоб це сталося, на це повинна погодитися сама росія – один із п'яти постійних членів Ради разом із США, Китаєм, Великою Британією та Францією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло