Країни ЄС намагаються відмовитися від російського газу, але мають сильну залежність від дизпалива з рф
Туреччина, Німеччина та Франція імпортували найбільше російського дизпалива

Туреччина, Німеччина та Франція у грудні зберігають за собою лідерство серед імпортерів російського дизпалива, але трейдери очікують перерозподілу потоків наступного місяця з наближенням ембарго на постачання до країн ЄС нафтопродуктів із росії.
Джерело. Про це пише The Moscow Times.
Деталі. Зараз 40% морського імпорту дизпалива в Євросоюз припадає на поставки з росії, але з 5 лютого 2023 року країни ЄС будуть змушені шукати заміну російському продукту.
Постачання дизпалива з рф до Німеччини в грудні можуть становити близько 550.000 тонн, а за 2022 рік загалом – близько 5 млн тонн проти 4,7 млн за попередній рік.
Франція з початку грудня імпортувала з рф близько 390.000 тонн дизпалива, а загалом до кінця року обсяг імпорту – близько 6,3 млн тонн продукту проти 7,2 млн тонн у 2021 році, зберігши за собою перше місце серед покупців російського дизеля. Причина – великі ремонти і страйки робітників на французьких НПЗ.
Відвантаження дизпалива з Росії до Туреччини цього місяця перевищать 630 000 тонн, за 12 місяців поточного року можуть зрости до 4,9 млн тонн – при 4 млн тонн у попередній рік, за даними Refinitiv.
При цьому близько 150 тисяч тонн низькосірчистого дизпалива в грудні вперше може бути поставлено до Туреччини з російського балтійського порту Приморськ.
Росія на тлі введених обмежень переорієнтує постачання своїх енергоресурсів до Азії, Африки та Латинської Америки, сказав віце-прем'єр рф Алєксандр Новак.
Дані Refinitiv показують, що з початку року значно зріс обсяг відвантажень дизпалива з рф у напрямку Марокко, перевищивши 700 000 тонн після 66 000 тонн у 2021 році.
Відвантаження російського дизпалива до Південної Кореї зросли за останні три місяці і цього місяця можуть становити до 160.000 тонн, а за весь 2022 рік – перевищать 900.000 тонн проти 690.000 тонн у попередній рік.
У грудні близько 90.000 тонн високосірчистого дизпалива (газойлю) може бути відвантажено з чорноморського порту Новоросійськ у напрямку порту Дакар у Сенегалі. Загалом з початку року обсяг поставок з рф у цьому напрямку становитиме 400.000 тонн проти 580.000 тонн на рік раніше.
Бекграунд. Як повідомлялося, ЄС звільнив Словаччину від антиросійських санкцій – тепер вона може експортувати російські нафтопродукти, у тому числі це дозволить постачати в Україну дизпаливо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].