Ринок нерухомості рухається до стагнації з майже нульовим попитом – Нацбанк
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Ринок нерухомості рухається до стагнації з майже нульовим попитом – Нацбанк

Низькі ціни на оренду порівняно з цінами на нерухомість також стримують попит

Ринок нерухомості рухається до стагнації з майже нульовим попитом – Нацбанк
Фото: depositphotos.com

Що сталося. Національний банк зробив висновок, що ринок нерухомості в Україні перебуває у дисбалансі через сильне падіння активності покупців та необґрунтовано високі ціни.

Джерело. Про це заявила директор Департаменту фінансової стабільності Первін Дадашова під час презентації звіту про фінансову стабільність.

Деталі. «Попит дуже слабкий, дуже повільно відновлюється і дуже нестабільний, він значно залежить від безпекової ситуації в регіонах і для його відновлення необхідно суттєве покращення безпекових умов та закінчення війни», – сказала вона.

За її словами, ринок у середньостроковій перспективі стагнуватиме.

«Потенційний попит надалі сформують ті, хто втратив житло через війну, але лише за наявності ресурсів», – прогнозує НБУ у звіті про фінансову стабільність.

Крім того зазначається, що поповнення ринку за рахунок об'єктів, які перебувають на початковій стадії будівництва, або ж нового будівництва, загалом надалі сповільнюватиметься.

Про те, що ринок нерухомості зараз далекий від рівноваги, свідчить і відношення «ціна до оренди», яке з березня суттєво зросло і зараз сягає історично найвищих значень. Низькі ціни на оренду порівняно з цінами на нерухомість також стримуватимуть попит надалі.

Іпотечне кредитування в Україні майже зникло, і НБУ вважає, що так буде до кінця війни. Дещо підвищити попит можуть тільки державні програми підтримки, такі як «Доступна іпотека» та «єОселя».

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що банки поки задовольнили менше пів відсотка попиту на іпотечні кредити за програмою «єОселя». З понад  20 000 заявників 6417 отримали попереднє позитивне рішення банків. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло