ОНОВЛЕНО: Український бізнесмен Костянтин Жеваго затриманий у Куршевелі - ДБР
Повідомляється, що готуються документи на його екстрадицію

Що сталося. Український бізнесмен, колишній депутат Верховної Ради Костянтин Жеваго затриманий у Куршевелі (один із найпрестижніших гірськолижних курортів світу, що розташується у Французьких Альпах).
Джерело. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на радника з комунікацій Державного бюро розслідувань (ДБР) Тетяну Сап’ян, а також саме ДБР.
Деталі. «На сьогодні на запит слідчих ДБР вдалося в Куршевелі затримати Костянтина Жеваго. Ви знаєте, що він є фігурантом кількох кримінальних проваджень у ДБР. Наразі готуються документи на екстрадицію», – сказала вона.
ОНОВЛЕНО:
Пізніше в середу ДБР повідомило про деталі затримання бізнесмена. «За запитом ДБР французькі правоохоронці затримали екснардепа, акціонера банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго в елітному курорті Куршевель», – йдеться у повідомленні. Уточнюється, що затримання відбулося 27 грудня. Спочатку фігурант намагався оскаржити правомірність затримання, а потім погодився піти разом з представниками компетентних органів Франції.
В ДБР уточнили, що в межах розслідування кримінального провадження Жеваго було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, також підозри повідомлені низці топменеджерів банку. «Вони організували механізм розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, чим завдали шкоди інтересам держави та вкладників банку», – заявили в ДБР.
Уточнюється, що на сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, йдеться про акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. «Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир», – зазначається в ньому.
Повідомляється також, що в жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).
Бекграунд. Як повідомляв Mind, раніше правоохоронці провели низку обшуків на підприємствах які належать, або які пов’язують з Жеваго. Зокрема, в листопаді такі обшуки були на двох гірничо-збагачувальних комбінатах (ГЗК) через підозру в ухиленні від сплати податків у розмірі 10 млрд грн. Окрім того, обшуки стосувалися підприємств фармацевтичної корпорації «Артеріум».
Ставка верховного головнокомандувача 5 листопада вирішила на час воєнного стану вилучити у власність держави як військове майно акції ПрАТ «АвтоКрАЗ», яке було підконтрольне Жеваго.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].