САП і НАБУ повідомили про підозру організатору схеми розтрати арештованого майна на 485 млн грн

САП і НАБУ повідомили про підозру організатору схеми розтрати арештованого майна на 485 млн грн

Також про підозру повідомили директору приватної компанії, що підпорядковувалася організатору схеми

САП і НАБУ повідомили про підозру організатору схеми розтрати арештованого майна на 485 млн грн

Що сталося. Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура зібрали докази про те, що організована злочинна група з чотирьох осіб впродовж 2019 року реалізовувала корупційну схему щодо продажі арештованого майна, яке перебувало в розпорядженні АРМА, за заниженою вартістю. Цим було завдано шкоди на 485 млн гривень. Організатору схеми – власнику низки юридичних компаній – 29 грудня повідомили про підозру. 

Джерело. Про це йдеться на сайті НАБУ. 

Деталі. Крім нього, про підозру повідомили ще одному учаснику організованої ним групи – генеральному директору ДП «СЕТАМ» (обіймав посаду у період з травня 2016  до лютого 2020 року), наразі – посадовець Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України. 

Також раніше підозру в махінаціях з арештованим майном АРМА оголосили голові АРМА (2016–2019) і начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА (2018–2020).

За даними правоохоронців, організатор ОЗГ упродовж 2017–2018 років запропонував голові АРМА запровадити корупційну схему щодо реалізації арештованого майна. НАБУ не називає імена учасників схеми, але з 2016 по 2019 рік АРМУ очолював Антон Янчук. 

Як зазначається, керівник АРМА посприяв затвердженню необхідної нормативної бази, щоб створити видимість законності махінацій. Слідчими було встановлено 4 епізоди злочинної діяльності: продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торговельної мережі «Ашан» (реальна вартість яких була зменшена у 18 разів); продаж 2600 тонн піску річкового середньої та дрібної крупності в Київській області (зменшено вартість більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою); продаж понад 4500 тонн карбаміду (ціна зменшена майже в 5 разів); продаж зерна, крупи та олійних культур (зменшена вартість у 4 рази).

29 грудня про підозру також повідомили директору приватної компанії, що підпорядковувалася організатору схеми. За даними НАБУ, загальна кількість встановлених учасників як самої ОЗГ, так і залучених до вчинення певних злочинів становить 11 осіб. Із них п’ятьом повідомили про підозру в липні 2022 року, ще трьом – у жовтні.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, за даними «Схем» НАБУ проводить обшуки у справі щодо «Великого будівництва» в Дніпропетровській ОВА.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло