Китай відмовляється від запропонованих США вакцин від коронавірусу – Bloomberg
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Китай відмовляється від запропонованих США вакцин від коронавірусу – Bloomberg

Для китайської влади це політичне питання

Китай відмовляється від запропонованих США вакцин від коронавірусу – Bloomberg
фото DR

Китайська влада вкотре відхилила пропозицію США поділитися сучасними вакцинами від COVІD-19 на тлі нового спалаху пандемії в Китаї. За словами офіційних осіб США, Вашингтон стурбований зростанням кількості нових штамів коронавірусу та впливом пандемії на економіку Китаю.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Влада США неодноразово пропонувала вакцини мРНК та іншу допомогу уряду Сі Цзіньпіна через приватні канали, але марно.

За даними агентства, США навіть пропонували здійснювати поставки через посередників – зважаючи на «політичну чутливість» питання. Діалог триває, проте китайські чиновники стверджують, що тримають ситуацію під контролем і не потребують допомоги.

Представник посольства Китаю у Вашингтоні заявив, що розроблені в КНР вакцини є високоефективними, а їх виробництво забезпечує не лише внутрішні потреби країни, а й створює можливості для експорту.

У США вважають, що відмова Пекіна зумовлена страхом продемонструвати нездатність Китаю самостійно впоратися з епідемією.

«Навіть у розпал катастрофічного спалаху COVID-19 Пекін продовжує демонструвати вакцинний націоналізм – рішення, яке, безсумнівно, призведе до непотрібних смертей», – заявила завідувачка кафедри китаєзнавства в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень Джуд Бланшетт.

У грудні під тиском протестувальників Китай, де три роки діяла політика нульової толерантності до COVІD-19, зняв усі епідеміологічні обмеження.

І це відразу ж призвело до швидкого поширення хвороби та величезної кількості нових випадків.

Бекграунд. Наприклад, наприкінці грудня повідомлялося, що в Китаї всього за 20 днів ковідом заразилися 248 млн людей.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло