У Китаї всього за 20 днів ковідом заразилися 248 млн людей — Bloomberg

У Китаї всього за 20 днів ковідом заразилися 248 млн людей — Bloomberg

Наслідком цього може стати зниження попиту на російську нафту

У Китаї всього за 20 днів ковідом заразилися 248 млн людей — Bloomberg
фото DR

Після того як влада Китаю зняла жорсткі коронавірусні обмеження, за перші 20 днів грудня 248 млн людей у Китаї захворіли на COVID – це майже 18% населення.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на поданий на закритій нараді в середу, 21 грудня, протокол засідання Національної комісії з охорони здоров'я Китаю.

Деталі. При цьому 20 грудня було встановлено новий антирекорд – 37 млн людей, які заразилися за один день. Попередній максимальний приріст хворих був зафіксований у січні 2022 року, тоді за день заразилося 4 млн осіб.

Цифри сильно відрізняються від офіційних даних, які публікує влада Китаю. 21 грудня уряд прозвітував про 2996 хворих і всього про 10 смертей із початку грудня.

Крім того, з грудня Китай не звітує перед ВООЗ – країна перестала пересилати дані про госпіталізація з COVID-19.

Вірус поширюється на тлі зняття частини коронавірусних обмежень. Протягом усіх трьох років від початку пандемії у Китаї діяв жорсткий карантин, так звана політика «нульової толерантності». Люди були змушені місяцями сидіти у своїх квартирах. У деяких містах поліція блокувала виходи з багатоквартирних будинків.

Наприкінці листопада жителі Китаї, які втомилися від безперервного карантину, вперше за 30 років організували масовий протест проти політики «нульової терпимості». Демонстрації поширилися такі великі міста, як Нанкін, Ухань, Гуанчжоу, Пекін, Шанхай.

У результаті влада пішла на поступки: вона пом'якшила низку карантинних заходів. Деяким хворим дозволили лікуватися на карантині вдома, а не вирушати до централізованих таборів. Влада також скасувала тестування при вході в більшість громадських місць.

Пом'якшення призвело до безперешкодного поширення вірусу. Колективний імунітет у Китаї через карантин вироблявся переважно за рахунок вакцин. Однак вони менш ефективні проти нових штамів, зокрема омікрону. Лікарні не встигли підготуватися до такого напливу хворих.

Зазначається, що спалах коронавірусу в Китаї вплине на росію. Китай цього року став одним з основних споживачів російської нафти. Через уповільнення китайської економіки знизиться попит на сировину з рф.

Бекграунд. Як стало відомо, найбільша судноплавна компанія Китаю відмовилася возити російську нафту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло