Уряд збільшив компенсацію вартості послуги «муніципальна няня» майже втричі

Уряд збільшив компенсацію вартості послуги «муніципальна няня» майже втричі

Протягом січня батьки, які отримують відшкодування вартості послуги повинні підтвердити своє право на таке відшкодування.

Уряд збільшив компенсацію вартості послуги «муніципальна няня» майже втричі
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Уряд збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» з 2272 грн до 6700 грн та змінив окремі умови надання послуги для забезпечення отримання підтримки саме тими, хто її найбільше потребує.

Джерело. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Деталі. Зазначається, що за відповідною постановою Кабміну, компенсація цієї послуги надається у разі здійснення догляду за дитиною з інвалідністю, або у разі, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Уряд схвалив рішення щодо збільшення розміру компенсації послуги з одного прожиткового мінімуму (а у разі догляду за дітьми з інвалідністю з двох прожиткових мінімумів на дітей віком до шести років) до однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Таким чином, сім’я на відшкодування послуги няні зможе щомісяця отримувати 6 700 грн замість 2 272 грн.

Також постановою визначено механізм нарахування компенсації послуги в залежності від фактичного часу здійснення такого догляду за дитиною на підставі акту про надану послугу «муніципальна няня».

Наголошується, що протягом січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» повинні підтвердити своє право на таке відшкодування.

Для цього потрібно подати відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення документи, передбачені Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Бекграунд. Нагадаємо, що уряд продовжив низку соціальних виплат із 1 січня 2023 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло