Українські військові вчаться робити дрони, з допомогою яких можна знищувати танки - NYT
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Українські військові вчаться робити дрони, з допомогою яких можна знищувати танки - NYT

Головна мета — зробити максимально легку гранату, щоб її міг переносити Mavic 3

Українські військові вчаться робити дрони, з допомогою яких можна знищувати танки - NYT
DJI Mavic 3

Україна йде попереду в гонці озброєнь безпілотниками багато в чому так само, як вона досягла успіху на полі бою: командири нижчої ланки мають більше свободи дій у тому, як і коли використовувати дрони, а підрозділи операторів безпілотників стикаються з меншою кількістю бюрократії, пов'язаної з навігацією для випробувань нових розробок.

Джерело. Про це пише The New York Times.

Деталі. “Українські оператори безпілотників більш упорядковані та працюють безпосередньо з військовими”, – сказав Семюел Бендетт, фахівець із російських безпілотників та іншої зброї.

Українські військові намагаються зібрати маленьку, практично невагому гранату, яку можна буде прикріпити до дрону та з її допомогою знищувати 40-тонні російські танки.

«Війна – це економіка. Це – гроші. І якщо у вас є дрон за $3 000 і граната за $200, і ви знищуєте танк вартістю $3 млн, це дуже цікаво», – розповів український солдат з позивним Граф, який відповідає за групу безпілотників свого підрозділу.

За час війни безпілотники показали свою незамінність на полі бою як для російської армії, так і української. Їх використовують у розвідці, коригуванні артилерійського вогню та прямих атаках.

Тепер Граф та його команда намагаються підвищити ефективність дронів, щоб їх можна було використовувати для перенесення гранат.

Основна складність – створити таку гранату. За словами Графа, вона повинна важити близько 500 г – це максимальна вага, яку дрон DJI Mavic 3 може нести без суттєвого порушення польоту.

Наразі боєприпаси вагою близько 450 г не можуть пробити корпус бронетранспортера чи танка, каже Граф.

Щоб зробити гранату бажаної ваги, його команда використовувала 3D-принтер. З його допомогою вони намагаються створити полегшений корпус гранати, яка зможе пробити броню танка. Робота Графа та його підрозділи – це постійні експерименти з гранатами різної конструкції.

Військовослужбовці також досконально вивчають кожен пристрій, перш ніж розпочинати встановлення вибухівки на дрон. Вони досліджують боєприпаси, які надсилаються Україні з Німеччини, США, Франції та інших країн.

Найбільш прийнятні для перенесення дроном гранати постачає Україні Німеччина – DM51. Вона важить якраз близько 450 г. Однак DM51 створена для того, щоб знищувати людей і проти танка вона не ефективна.

Важчі гранати M433, що постачаються з США, можуть пробити броню танка, проте вони призначені для стрільби тільки з ручних гранатометів, а не скидаються з дронів. Їх вже намагаються встановлювати на дрони.

Попри високі ризики команда Графа продовжує вдосконалювати гранати. Зараз у них вже є боєприпаси, які можуть пробити броню танків і які всього на 200 г важчі за потрібне.

«Ми робимо гранати зі сміття, – пожартував Граф. – Але якщо ви можете знищити танк з Mavic, ви найкращий у цій війні».

Бекграунд. Нагадаємо, депутати хочуть звільнити від мита та ПДВ ввезення дронів, проект скоро внесуть до Верховної Ради.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло