Пригожин хоче захопити Бахмут і Соледар, щоб контролювати систему шахт

Пригожин хоче захопити Бахмут і Соледар, щоб контролювати систему шахт

Росія відновила спробу захопити Соледар

Пригожин хоче захопити Бахмут і Соледар, щоб контролювати систему шахт
фото Reuters

Російські війська роблять чергову спробу наступу на місто Соледар під Бахмутом, повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр у Telegram у понеділок.

Джерело: CNN

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Деталі. «Після невдалої попередньої спроби захопити Соледар і відступити противник перегрупувався, відновив втрати, перекинув додаткові штурмові частини, змінив тактику і почав потужний штурм», – сказала Маляр.

«Наразі противник задіяв велику кількість штурмових груп, сформованих з найкращих резервів військ ПВК “Вагнера”. Противник наступає буквально по трупах своїх бійців, масовано застосовуючи артилерію, системи залпового вогню та міномети».

«Прямо зараз йдуть запеклі бої», – додала вона.

Раніше у понеділок представник українських військових Сергій Череватий заявив українському телебаченню, що росії «вдалося зосередити більше своїх підрозділів» навколо Соледара і вона розміщує там як регулярні війська, так і найманців ПВК Вагнера.

Голова ПВК Євгеній Пригожин заявив у неділю, що одна з причин, через яку він хоче захопити Бахмут та Соледар, це бажання контролювати систему шахт у цьому районі, який він описав як «мережу підземних міст».

Прес-секретар Східної групи ЗСУ, сказав, що вони намагалися евакуювати мирних жителів із Соледара, але не всі були готові виїхати.

«Соледар фактично знищено», – сказав він. – Там є мешканці. Робиться все для їхньої евакуації. Нині складно говорити про цифри. Є частина людей, особливо старшого покоління, які дуже бояться змін, покидати свій дім та кудись переїжджати. Ми з ними спілкуємося, але вонр не завжди погоджуються піти».

У неділю ввечері президент Володимир Зеленський заявив, що Соледар тримається, але це «надзвичайно важко».

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що російські війська послабили тиск на Бахмут і натомість “перегруповуються” до Соледара.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло