Неплатоспроможні банки отримали 4,5 млрд грн у 2022 році, третина – від продажу активів

Неплатоспроможні банки отримали 4,5 млрд грн у 2022 році, третина – від продажу активів

Це більше, ніж у 2020 та 2021 роках (4,3 млрд грн та 2,3 млрд грн відповідно)

Неплатоспроможні банки отримали 4,5 млрд грн у 2022 році, третина – від продажу активів

Що сталося. За січень – грудень 2022 року надходження коштів до банків в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб склали 4,5 млрд грн. Це більше, ніж у 2021 та 2020 роках.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Фонду. 

Деталі.  У 2020 році банки, що знаходяться в управління ФГВФО, отримали 4,3 млрд грн та майже вдвічі менше у 2021 році – 2,3 млрд грн. У 2022-му можливість реалізації активів банків в управлінні Фонду з’явилася тільки у другому півріччі, після відкриття реєстрів.

Минулого року найбільші надходження у цих банків відбулися за рахунок реалізації їх активів та погашення цінних паперів – по 1,5 млрд грн відповідно. З кореспондентських рахунків в інших банках отримано 850 млн грн, від погашення кредитів – 538 млн грн, від оренди майна – 74 млн грн. 

Найбільше коштів принесли активи: АТ «МР Банк» (2 млрд грн), АТ «Промінвестбанк» (1,1 млрд грн), АТ «Банк Січ» (703 млн грн), АТ АКБ «Аркада» (398 млн грн), АТ «Мегабанк» (148,5 млн грн).

Крім цього, у Фонді гарантування вкладів роз'яснили, яким чином відбуваються аукціони з продажу активів банків, що ліквідуються. Нагадаємо, на час дії воєнного стану та впродовж 90 днів після його скасування/припинення Кабмін скасував проведення онлайн-аукціонів Prozorro. Тобто тендерна пропозиція учасника торгів буде остаточною.

«Усі аукціони з продажу активів банків, що ліквідуються, відбуваються у системі Prozorro.Продажі за графіком та за звичними правилами і регламентом. Електронна торгова система Prozorro.Продажі продовжує свою роботу в штатному режимі», – повідомили у фонді. Там додали, що пішли на такий крок після численних звернень потенційних учасників аукціонів. Аукціони і надалі проходитимуть за «англійською» (на підвищення ціни) або  «голландською» (з покроковим зниженням ціни лоту та можливістю подальшого підвищення) моделлю.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, ФГВФО продав активів банків-банкрутів майже на 1,6 млрд грн у 2022 році. 70% від суми – активи ПАТ «Промінвестбанк».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло