Неплатоспроможні банки отримали 4,5 млрд грн у 2022 році, третина – від продажу активів
Це більше, ніж у 2020 та 2021 роках (4,3 млрд грн та 2,3 млрд грн відповідно)

Що сталося. За січень – грудень 2022 року надходження коштів до банків в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб склали 4,5 млрд грн. Це більше, ніж у 2021 та 2020 роках.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба Фонду.
Деталі. У 2020 році банки, що знаходяться в управління ФГВФО, отримали 4,3 млрд грн та майже вдвічі менше у 2021 році – 2,3 млрд грн. У 2022-му можливість реалізації активів банків в управлінні Фонду з’явилася тільки у другому півріччі, після відкриття реєстрів.
Минулого року найбільші надходження у цих банків відбулися за рахунок реалізації їх активів та погашення цінних паперів – по 1,5 млрд грн відповідно. З кореспондентських рахунків в інших банках отримано 850 млн грн, від погашення кредитів – 538 млн грн, від оренди майна – 74 млн грн.
Найбільше коштів принесли активи: АТ «МР Банк» (2 млрд грн), АТ «Промінвестбанк» (1,1 млрд грн), АТ «Банк Січ» (703 млн грн), АТ АКБ «Аркада» (398 млн грн), АТ «Мегабанк» (148,5 млн грн).
Крім цього, у Фонді гарантування вкладів роз'яснили, яким чином відбуваються аукціони з продажу активів банків, що ліквідуються. Нагадаємо, на час дії воєнного стану та впродовж 90 днів після його скасування/припинення Кабмін скасував проведення онлайн-аукціонів Prozorro. Тобто тендерна пропозиція учасника торгів буде остаточною.
«Усі аукціони з продажу активів банків, що ліквідуються, відбуваються у системі Prozorro.Продажі за графіком та за звичними правилами і регламентом. Електронна торгова система Prozorro.Продажі продовжує свою роботу в штатному режимі», – повідомили у фонді. Там додали, що пішли на такий крок після численних звернень потенційних учасників аукціонів. Аукціони і надалі проходитимуть за «англійською» (на підвищення ціни) або «голландською» (з покроковим зниженням ціни лоту та можливістю подальшого підвищення) моделлю.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, ФГВФО продав активів банків-банкрутів майже на 1,6 млрд грн у 2022 році. 70% від суми – активи ПАТ «Промінвестбанк».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].