ФГВФО судиться з власником Імексбанку Клімовим для відшкодування 8,4 млрд грн

ФГВФО судиться з власником Імексбанку Клімовим для відшкодування 8,4 млрд грн

Бізнесмен незаконно виводив кошти із банку на свою користь

ФГВФО судиться з власником Імексбанку Клімовим для відшкодування 8,4 млрд грн
Фото: dynamo.kiev.ua

Що сталося. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) судитиметься з власником Імексбанку Леонідом Клімовим для відшкодування 8,4 млрд грн.

Джерело. Про це йдеться на сайті фонду.

Деталі. ФГВФО стверджує, що зібрав достатньо доказів про виведення менеджментом коштів з банку на користь його власника через схемне кредитування 36 позичальників. Шахраї уклали 41 кредитну угоду на майже 56% балансового кредитного портфеля.

Встановили також, що позичальники були пов’язані з Клімовим та мали незадовільний фінансовий стан. Фонд зазначає, що відповідно до чинного законодавства, такі позичальники взагалі не мали отримувати кредитів у банку.

Надалі попри неповернення кредитів, з 2013 року банк надавав згаданим позичальникам відстрочення сплати боргу і вивів з під застави майнові права на об’єкти незавершеного будівництва, елітні дачні котеджі в Одеській області, комерційну нерухомість, депозитні кошти.

Фонд нарахував, що менеджмент разом із Клімовим вивели понад 7,1 млрд грн. Єдиним забезпеченням за вказаними кредитними угодами залишився стадіон «Чорноморець», вартість якого значно нижче заборгованості за позиками.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Держмитслужба спростовує звинувачення БЕБ щодо розкрадання 5 млрд грн на Одещині. У держслужбі зазначають, що зерно не входить до переліку товарів, на які нараховується експортне мито.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло