Держмитслужба спростовує звинувачення БЕБ щодо розкрадання 5 млрд грн на Одещині
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Держмитслужба спростовує звинувачення БЕБ щодо розкрадання 5 млрд грн на Одещині

У держслужбі зазначають, що зерно не входить до переліку товарів, на які нараховується експортне мито

Держмитслужба спростовує звинувачення БЕБ щодо розкрадання 5 млрд грн на Одещині
Фото: chronicles.pro

Що сталося. Державна митна служба України спростовує звинувачення Бюро економічної безпеки (БЕБ) щодо розкрадання 5 млрд грн на Одеській митниці.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба структури.

Деталі. Виконуючий обов'язки голови Держмитслужби Вячеслав Демченко зазначає, що зерно не входить до переліку товарів, на які нараховується експортне мито. Відповідно 5,2 млрд грн, про які повідомляли аналітики Бюро, не можуть бути вирахувані.

Також очільник митниці заявляє, що співробітники БЕБ та працівники податкової не відреагували належним чином на діяльність ризикових підприємств, натомість направили до митниці доручення на проведення оглядів таких компаній, хоча у 80% випадків не з’явилися при їхньому проведенні.

«Контроль внутрішнього ринку, де продається зерно у значних обсягах, відповідно до чинного законодавства митниця не здійснює. Тут питання радше мають виникати до податківців та співробітників БЕБ», – резюмує Демченко.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що БЕБ провело 30 обшуків на митниці в зерновій справі. Збитки від злочинної схеми оцінюють у понад 5 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло