Китай зміг компенсувати лише 23% від втрат росією європейського ринку
Через розв’язану війну росія могла недоотримати з Європи минулого року товарів більш ніж на $38 млрд

Переорієнтування поставок нафти й газу на Схід не дозволяє росії компенсувати втрачене на Заході. І справа не лише в обвальному падінні поставок на європейський ринок нафти і газу, який росія майже втратила, розпочавши війну в Україні.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Деталі. Китай ніяк не здатен замінити втрачені західні товари. Так, він зміг торік наростити постачання до росії. Але в грошовому вираженні це збільшення виявилося в 4,4 рази меншим від того, чого вона втратила внаслідок скорочення імпорту з Євросоюзу.
Експорт із Китаю до Росії зріс за минулий рік на 13% до $76,1 млрд, випливає з опублікованих у п'ятницю даних Китайського митного управління. У грошовому вираженні збільшення становило $8,75 млрд. Це менше десятої частини (9,1%) від довоєнних поставок з Європи до росії.
У 2022 році європейські країни різко скоротили співпрацю з росією після її вторгнення до України. За перші 10 місяців, за підрахунками аналітичного центру Bruegel на підставі останніх даних Євростату, ЄС продав росії товарів лише на $49,58 млрд.
При цьому у липні-жовтні постачання стабілізувалося на рівні близько $4,2 млрд на місяць. Якщо припустити, що останні два місяці минулого року вони були такими ж, річний обсяг можна оцінити приблизно в $58 млрд.
Таким чином, через війну росія могла недоотримати з Європи минулого року товарів більш ніж на $38 млрд. Тобто збільшенням закупівель у Китаї вдалося компенсувати менше чверті втраченого в ЄС.
Загалом, за даними Bruegel, постачання з 34 країн, на які припадає 75% російського товарообігу, впали за перші 10 місяців минулого року до $130 млрд із $170,3 млрд за аналогічний період 2021 року, тобто на 31%.
Бекграунд. Нагадаємо, російська «Лукойл» розглядає можливість продажу бізнесу в Румунії та Молдові.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].