Іран і росія обговорюють створення спільної криптовалюти для міжнародної торгівлі
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Іран і росія обговорюють створення спільної криптовалюти для міжнародної торгівлі

Вартість токена планують прив'язати до ціни золота

Іран і росія обговорюють створення спільної криптовалюти для міжнародної торгівлі
фото Shutterstock

Іран і росія можуть створити спільний стейблкоїн Перського регіону для міжнародних розрахунків замість долара.

Джерело. Про це пишуть «Ведомости» з посиланням на виконавчого директора Російської асоціації криптоіндустрії та блокчейну Алєксандра Бражнікова.

Деталі. Те, що країни проводять такі переговори, підтвердив депутат Держдуми рф Антон Ткачов, член комітету з інформаційної політики. Проте поки що на державному рівні питання не обговорюється, зазначив він. Спочатку в росії мають запровадити регулювання криптовалют, сказав депутат.

Вартість токена планують прив'язати до ціни золота, тобто це буде на зразок стейблкоїна, сказав Бражніков.

Стейблкоїни – це цифрова валюта, забезпечена якимось активом. Її вартість може бути прив'язана до традиційних валют (долара, євро та інших) або товарів (золота, нафти та інших). Зазвичай стейблкоїни використовують для збереження накопичень або розрахунків.

Іран – прогресивна з погляду криптовалютної індустрії країна, зазначає Бражніков. За його словами, там є майнери, криптобіржі та криптообмінники. З 2023 року в Астрахані почала працювати економічна зона, на яку приходять вантажі з Ірану. На базі цієї зони може запрацювати токен, зазначає він.

Ткачов сказав, що цифрова валюта допоможе замінити систему SWIFT.

Раніше російський центробанк, який виступає проти легалізації розрахунків криптовалютою всередині росії, підтримав ідею використання «цифрових грошей» у міжнародній торгівлі. Для цього регулятор має намір протестувати криптовалюту в рамках експериментального правового режиму.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло