Англійський суд арештував активи власників Одеського зернового терміналу на $118 млн

Англійський суд арештував активи власників Одеського зернового терміналу на $118 млн

GNT Group передасть контроль над терміналом Одеського порту, та це не завадить «зерновому коридору»

Англійський суд арештував активи власників Одеського зернового терміналу на $118 млн
Фото: Державна продовольчо-зернова корпорація України

Що сталося. Високий суд Англії видав наказ про арешт активів на $118 млн власників компаній GNT Group і Olimpex Coupe International, яким належить зерновий термінал в Одесі, Сергія Грози та Володимира Науменка. 

Джерело. Про це повідомила пресслужба ACP.

Деталі. Таким чином суд задовольнив позов від кредиторів GNT Group – американських інвестиційних компаній Innovatus Capital Partners (Innovatus) і Argentem Creek Partners (ACP). Розслідування, ініційоване кредиторами, довело, що GNT Group ліквідувала все зерно, передане в заставу Innovatus, без погодження із кредиторами.

«Після того як GNT Group передасть контроль над активами в Одеському порту відповідальним операторам, ми не вбачаємо суттєвих перешкод у роботі зернового коридору. Ми готові й надалі співпрацювати з українською державою та інвестувати в Україну”, – заявив топменеджер ACP Паттон.

Бекграунд. Innovatus і ACP мають давню історію інвестування в Україну. Обидві компанії обіцяють налагодити ефективне управління цим зерновим терміналом відповідно до норм українського та міжнародного законодавства.

Раніше Argentem Creek Partners прагнув примусового повернення коштів від GNT Group, яка у 2019 році позичила в ACP $75 млн та використала їх не за цільовим призначенням. GNT Group відкидали такі заяви.

Компанія Innovatus Capital Partners звинуватила в шахрайстві GNT Group через втрату зерна на суму в $25 млн. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло