Окупанти не можуть запустити в роботу жоден енергоблок тимчасово окупованої ЗАЕС
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Окупанти не можуть запустити в роботу жоден енергоблок тимчасово окупованої ЗАЕС

росіяни продовжують зводити укріплення і будувати військові споруди навколо енергоблоків ЗАЕС

Окупанти не можуть запустити в роботу жоден енергоблок тимчасово окупованої ЗАЕС
Фото: НАЕК "Енергоатом"

Що сталося. Через відмову частини українського персоналу Запорізької АЕС (ЗАЕС) співпрацювати з окупантами, а також через брак власних кадрів росіяни не можуть ані запустити, ані експлуатувати енергоблоки станції.

Джерело. Про це повідомляє НАЕК «Енергоатом».

Деталі. «У кадровий дефіцит росіяни самі себе загнали, заблокувавши доступ на станцію майже 1500 українським працівникам ЗАЕС, котрі відмовились отримувати російські паспорти й підписувати договір із фейковим АО «Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС» або іншим підприємством Росатома»,  – йдеться в повідомленні.

Для поліпшення власного становища загарбники шукають для ЗАЕС «нових» атомників на території рф та готові розселяти майбутніх працівників у «націоналізовані», тобто примусово забрані, квартири енергодарців, які виїхали з окупованого міста.

«Крім того, запустити блоки заважає і поступова деградація спеціалізованого обладнання, яку рашисти своїм горекерівництвом спричинили через недотримання необхідного температурного режиму», – заявили в «Енергоатомі».

Зазначається, що навколо енергоблоків ЗАЕС та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) росіяни продовжують зводити укріплення і будувати військові споруди.

«Такі дії росіян є категорично неприпустимими й порушують всі наявні норми ядерної та радіаційної безпеки. Вчергове закликаємо світове співтовариство якнайшвидше сприяти виведенню російських військових із території ЗАЕС та Енергодару, демілітаризувати станцію та повернути її під повний контроль України! Це врятує світ не тільки від ядерної, а й від масштабної екологічної катастрофи!», – закликали в НАЕК.

Бекграунд. Нагадаємо, що відновлення роботи ЗАЕС після деокупації забере щонайменше 2 місяці

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло